| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Co zawrzeć w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości?

Co zawrzeć w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości?

W umowie o dokonanie wyceny strony powinny wskazać, jakie jest przeznaczenie sporządzenia danego operatu szacunkowego. Strony umowy zobowiązane są przy określaniu wyceny nieruchomości powołać się na obowiązujące przepisy, które stanowią podstawę możliwości dokonania wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego.

Zapisz się na nasz newsletter

Wzór postanowień umownych określających wycenę nieruchomości

1. Strony umowy: 1. Zamawiający (Pan Michał Majewski zamieszkały w Zakopanem przy ulicy Nowaka 98 m 90, legitymujący się dowodem osobistym ADW 6987) oraz

2. Wykonawca (Pan Kamil Pych zamieszkały w Kielcach przy ulicy Nowa Dalnia 88 m 99, legitymujący się dowodem osobistym AKI 6987, posiadający uprawnienia zawodowe o numerze 65788 wydane w dniu 8.11.2008 roku, przez ministra ds. Budownictwa i Transportu, zwany dalej „Wykonawcą”),

3. Należy określić nieruchomość – położenie nieruchomości (nieruchomość położona w Kielcach przy ulicy Barwinek 89/98) wraz z jej oznaczaniem w ewidencji gruntów i budynków (nr 52/415, 45/567, w obrębie 5-65-65), z podaniem numeru księgi wieczystej (KW nr 8444).

4. Wykonawca obowiązuje się dokonać wyceny nieruchomości położonej w Kielcach przy ulicy Barwinek 89/98 oraz sporządzenia operatu szacunkowego w terminie do dnia 9 września 2010.

5. Wycena przedmiotowej nieruchomości będzie wykonana np. na potrzeby dokonania sprzedaży, w celu aktualizacji opłat dotyczących użytkowania wieczystego, w celu ustalenia wartości wkładu wnoszonego do spółki przez akcjonariuszy, w celu ustalenia opłat z tytułu zwiększenia wartości nieruchomości (zwiększenie wartości nieruchomości jest spowodowane zmianą planu zagospodarowania przestrzennego).

Zobacz serwis: Konsument - dom

Podstawa Prawna:

- rozporządzenie w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego (Dz. U., Nr 207, poz. 2109).
- ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz.717 z póź. zm.),
- ustawa z dnia 15 września 2000 r. kodeks spółek handlowych (Dz. U. Nr 94, poz. 1037 z późn. zm.)
- ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz. U., Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK