| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Czy umowa o roboty budowlane powinna być sporządzona w formie pisemnej?

Czy umowa o roboty budowlane powinna być sporządzona w formie pisemnej?

W umowie o roboty budowlane strony ustalają, jaki zakres robót budowlanych ma wykonać wykonawca. Umowa ta powinna zostać sporządzona w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Na mocy niniejszej umowy wykonawca zobowiązuje się do oddania obiektu, a inwestor do wykonania czynności związanych z przygotowaniem robót budowlanych.

Zapisz się na nasz newsletter

Umowa z podwykonawcą

Na mocy art. 648¹ kodeksu cywilnego – zarówno inwestor, jak i wykonawca zawierając umowę z podwykonawcą – ponoszą solidarną odpowiedzialność za uiszczenie wynagrodzenia za wykonanie robót budowlanych przez podwykonawcę. Należy także pamiętać o tym, iż umowa zawarta pomiędzy podwykonawcą a inwestorem i wykonawcą powinna zostać sporządzona w formie pisemnej – pod rygorem nieważności.

Zobacz również: Prawa i obowiązki stron umowy o roboty budowlane

Wzór umowy o roboty budowlane

1. Tytuł umowy: umowa o roboty budowlane,

2. Data i miejsce sporządzenia umowy,

3. Strony umowy: (dane osobowe zarówno Wykonawcy, jaki i Inwestora),

4. Treść umowy:

  • Inwestor zleca, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty budowlane domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m² na działce budowlanej w Warszawie przy ulicy Dzieci Warszawy 676,
  • Inwestor zobowiązuje się do udostępnienia Wykonawcy źródła wody oraz energii elektrycznej, 
  • Inwestor zobowiązuje się do dostarczenia Wykonawcy dziennika budowy,
  • Strony niniejszej umowy ustalają termin zakończenia robót budowlanych na 09.09.2010 roku. Nadto termin powyżej wskazany może ulec zmianie w przypadku niewywiązania się przez Inwestora z niniejszej umowy,
  • Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć materiały niezbędne do przeprowadzenia robót budowlanych,
  • Inwestor zobowiązuje się zapłacić Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości 20 000 zł, w terminie 14 dni od zakończenia robót budowlanych na konto bankowe. 

5. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy prawa cywilnego oraz przepisy prawa budowlanego, przepisy o prawie autorskim, 

6. Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron,

Zobacz również serwis: Dom i działka

7. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności,

8. Podpis Wykonawcy oraz Inwestora.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK