| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > W jakiej formie powinna zostać zawarta umowa koncesji na roboty budowlane?

W jakiej formie powinna zostać zawarta umowa koncesji na roboty budowlane?

Przez umowę koncesji koncesjodawca zawiera umowę z oferentem w terminie nie wcześniej niż 10 dni od dnia przesłania oferentom wiadomości o wyborze najkorzystniejszej oferty drogą elektroniczną lub faksem. Jeżeli informacja została przesłana w inny sposób – w terminie nie wcześniej niż 15 dni od dnia jej przesłania.

Zapisz się na nasz newsletter

W jakiej formie musi zostać zawarta umowa koncesji?

Umowa koncesji może zostać zawarta zarówno w formie pisemnej, jak i notarialnej. Należy pamiętać o tym, iż umowa koncesji zawarta w formie ustnej jest nieważna. Zawieranie umów w formie pisemnej w sferze publicznej jest jak najbardziej zrozumiałe.

Jakie elementy powinna zawierać umowa koncesji na roboty budowlane?

Zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane oraz usługi – umowa koncesji na roboty budowlane powinna zawierać następujące elementy:

1. data oraz miejsce sporządzenia umowy,

2. określenie stron niniejszej umowy – Koncesjodawcy (dane adresowe) oraz Koncesjonariusza (dane adresowe dotyczące nazwy oraz siedziby spółki),

3. oznaczenie przedmiotu koncesji,

4. określenie terminu wykonania przedmiotu koncesji na roboty budowlane,

5. określenie sposobu płatności oraz wynagrodzenia,

6. określenie odpowiedzialności związanej z wykonaniem przedmiotu koncesji na roboty budowlane pomiędzy stronami niniejszej umowy,

7. wskazanie sposobu kontroli nad wykonaniem przedmiotu koncesji na roboty budowlane,

8. określenie postanowień dotyczących warunków rozwiązania niniejszej umowy koncesji na roboty budowlane,

9. określenie warunków w zakresie możliwości zarówno skrócenia, jak i przedłużenia umowy koncesji na roboty budowlane,

Zobacz również: Prawa i obowiązki stron umowy o roboty budowlane

Na podstawie art. 23 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane – zakazuje się dokonywania zmiany umowy koncesji w odnośnie do treści ofert, chyba że konieczność zmian wynika z okoliczności, których nie można był przewidzeń w dniu zawarcia umowy koncesji.

Podstawa prawna:
- art. 22 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane
- art. 23 ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r. o koncesji na roboty budowlane

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »