| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Umowy > Zawieranie umów w obrocie nieruchomościami przez pełnomocnika

Zawieranie umów w obrocie nieruchomościami przez pełnomocnika

Pełnomocnictwo oznacza umocowanie do działania w cudzym imieniu oraz na jego rzecz. Istnieją różne rodzaje pełnomocnictw tj. pełnomocnictwo ogólne – upoważnienie do dokonywania wszystkich czynności prawnych; pełnomocnictwo szczegółowe – upoważnienie do określonych działań oraz pełnomocnictwo rodzajowe – upoważnienie do pewnych określonych czynności.

Zapisz się na nasz newsletter

Wzór pełnomocnictwa procesowego

1. tytuł: Pełnomocnictwo procesowe

2. data sporządzenia pełnomocnictwa: Warszawa, dn. 08.09.2009 r.

3. treść pełnomocnictwa: Upoważniam Panią Adwokat Kamilę Nowak, mającą Kancelarię Adwokacką w Warszawie, przy ul. Kopernika 5/66, wpisaną na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod numerem WAA- 7654 do reprezentowania mojej osoby – Anny Pawłowskiej, zamieszkałej w Warszawie, przy al. Jerozolimskie 126/90, do reprezentowania mnie we wszystkich sprawach z zakresu zniesienia współwłasności mieszkania, a także do reprezentowania mojej osoby przed sądami, z prawem substytucji. Nadto, odwołanie niniejszego pełnomocnictwa może nastąpić w każdym czasie. 

4. podpis Mocodawcy

Zobacz również: Zawarcie umowy przez pełnomocnika

Wzór odwołania pełnomocnictwa

1. tytuł: Odwołanie pełnomocnictwa procesowego 

2. data sporządzenia odwołania pełnomocnictwa procesowego: Warszawa, dn. 08.08.2010 r.

3. treść pełnomocnictwa: Odwołuje udzielone w dniu dn. 08.09.2009 r. pełnomocnictwo procesowe Pani Adwokat Kamili Nowak, mającą Kancelarię Adwokacką w Warszawie, przy ul. Kopernika 5/66, wpisaną na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie pod numerem WAA- 7654 oraz wzywam do zwrotu dokumentów niniejszej sprawy znajdujących się w zasobach Kancelarii.

Przy zawieraniu umowy sprzedaży nieruchomości – pełnomocnik ma obowiązek legitymować się pełnomocnictwem notarialnym. Warto pamiętać o tym, że niezachowanie notarialnej formy pełnomocnictwa nie skutkuje nieważnością umowy, jednakże owa nieważność umowy powstałaby w sytuacji, w której pełnomocnik działałby bez umocowania. 

Zobacz również serwis: Pełnomocnictwo

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Saliński

Ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK