| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > TBS > Przedmiot działania Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Przedmiot działania Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Zasadniczym przedmiotem działania Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest zarówno budowanie domów mieszkalnych, jak i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Tytułem wstępu należy wskazać, że Towarzystwa Budownictwa Społecznego mogą być tworzone w różnej formie jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne oraz w formie spółdzielni osób prawnych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego prowadzi działalność na obszarze wskazanym w umowie lub statucie danego towarzystwa.

Wszelkie dochody osiągane przez TBS nie mogą być przeznaczane do podziału między wspólników lub członków.

Natomiast mogą zostać przeznaczone w całości na działalność statutową towarzystwa. W terminie 14 dni po upływie 4 lat od dnia pierwszego zatwierdzenia statutu lub umowy spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznego zobowiązane jest poinformować w formie pisemnej ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej o fakcie rozpoczęcia wynajmu stanowiących jego własność lokali mieszkalnych.

W TBS powołuje się radę nadzorczą. Zarówno gmina, jak i gminy, na których obszarze działa Towarzystwo Budownictwa Społecznego, posiadają uprawnienie w zakresie  wprowadzenia swoich przedstawicieli do składu rady nadzorczej towarzystwa, w liczbie określonej w statucie towarzystwa.

Zobacz serwis: Prawo budowlane

Przedmiotem działania TBS

Istotnym przedmiotem działania towarzystwa jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Ale nie tylko przedmiotem działania jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacji na zasadach najmu, gdyż TBS może także wynajmować lokale użytkowe znajdujące się w budynkach towarzystwa, przeprowadzać remonty i modernizację obiektów przeznaczonych na zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych na zasadach najmu, nabywać budynki mieszkalne, sprawować na podstawie umów zlecenia zarząd budynkami mieszkalnymi i niemieszkalnymi niestanowiącymi jego własności, z tym że powierzchnia zarządzanych budynków niemieszkalnych nie może być większa niż powierzchnia zarządzanych budynków mieszkalnych, prowadzić inną działalność związaną z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą (art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1995 roku o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego).

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 26 października 1995 roku o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. nr 98, poz.1070 ze zm.).

Zobacz serwis: Nieruchomości za granicą

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotnym przedmiotem działania towarzystwa jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.
Istotnym przedmiotem działania towarzystwa jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Podatki 2017 cz. 2 - PIT, CIT, ryczałt 2017 (książka)29.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »