| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Spółdzielnia mieszkaniowa > Jak prawidłowo napisać wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego?

Jak prawidłowo napisać wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego?

Umowa o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego w spółdzielcze prawo własnościowe jest typem umowy konsensualnej. Oznacza to, iż umowa ta w sposób automatyczny tworzy spółdzielcze prawo własnościowe na rzecz nabywcy. Sam fakt zawarcia umowy w formie pisemnej powoduje nabycie prawa do tego lokalu przez nabywcę.

Należy wskazać, iż wpis do księgi wieczystej nie ma znaczenia do samego faktu nabycia spółdzielczego prawa lokatorskiego. Wpis do księgi wieczystej nie wpływa także na powstanie prawa oraz na ważność umowy. Jednakże warto dokonać wpisu do księgi wieczystej ze względu na zapewnienie prawidłowości wykonania wszelkich czynności w zakresie obowiązującej umowy.

Zobacz również: Czy umowa przenosząca prawo spółdzielcze ma charakter odpłatny?

1. Data oraz miejsce sporządzenia wniosku: Kielce, dnia 15 września 2010 roku,

2. Określenie wnioskodawcy: Mateusz Sikorski, zam. przy ulicy Barwinek 78 m. 8, kod. 98-321 Kielce,

3. Określenie adresata: Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Amax”, położony przy ulicy Karpińskiej nr 56, 09-878 Kielce,

4. Tytuł wniosku: Wniosek o przekształcenie spółdzielczego prawa lokatorskiego w spółdzielcze prawo własnościowe,

5. Treść wniosku: na mocy art. 11¹ ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 z późn. zm.) – ja niżej podpisany, wnoszę o przekształcenie przysługującego mojej osobie spółdzielczego prawa lokatorskiego do lokalu mieszkalnego nr 8, położonego w budynku mieszkaniowym, przy ulicy Barwinek 78, kod. 98-321 Kielce. Ponadto, wnoszę także o ustalenie wysokości kwoty, którą będę obowiązany uiścić na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej „Amax”, położonej przy ulicy Karpińskiej nr 56, 09-878 Kielce. 

6. Podpis wnioskodawcy: Mateusz Sikorski. 

Zobacz również serwis: Dom i prawo

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marek Smakuszewski

Doradca podatkowy posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w kancelariach prawnych, spółkach doradztwa podatkowego oraz międzynarodowych firmach audytorskich. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dotyczącym obszaru optymalizacji podatkowej i cen transferowych dla przedsiębiorców z branży ubezpieczeniowej, IT, FMCG. Autor licznych publikacji o tematyce prawnej i podatkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK