| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Spółdzielnia mieszkaniowa > Czy w umowie o budowę lokalu należy zawrzeć opis zamierzenia budowlanego?

Czy w umowie o budowę lokalu należy zawrzeć opis zamierzenia budowlanego?

Informacja dotycząca szczegółów zamierzenia budowlanego powinna zostać uwzględniona w umowie o budowę lokalu mieszkalnego. Z tego też powodu strony niniejszej umowy w sposób precyzyjny muszą określić wszystkie czynności związane z budową lokalu.

Strony powinny zawrzeć w umowie o budowę lokalu mieszkalnego szczegółowe informacje dotyczące wszystkich czynności związanych z budową danego lokalu, a także o sposobie wykończenia lokalu oraz o jego położeniu. Należy także pamiętać o tym, aby do umowy dołączyć informacje na temat materiałów budowlanych służących do budowy lokali.

1. Strony niniejszej umowy określiły informacje dotyczące powierzchni poszczególnych izb w lokalu mieszkalnym:
a. pokój o powierzchni 20 m²,
b. pokój o powierzchni 10 m²,
c. pokój o powierzchni 10 m²,
d. pokój o powierzchni 10 m²,
e. pokój o powierzchni 10 m²,
f. kuchnia o powierzchni 10 m²,
g. łazienka o powierzchni 25 m²,
h. przedpokój o powierzchni 15 m²,
i. pomieszczenie gospodarcze 5 m²,

Zobacz również: Czy umowę o budowę lokalu można zaliczyć do umowy przedwstępnej?

2. Przedmiotowy lokal powinien być usytuowany na 5 piętrze budynku zgodnie z planem budynku (załącznik 6 niniejszej umowy),

3. Przedmiotowy lokal powinien mieć powierzchnię łączną 115 m²,

4. Przedmiotowy lokal powinien składać się z pięciu pokoi, łazienki, kuchni, przedpokoju, pomieszczenia gospodarczego.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Podstawa prawna:
- art. 9 ustawa z dnia 15 grudnia 2000 roku – o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 z późn. zm.),
- art. 17³ ust. 3 ustawa z dnia 15 grudnia 2000 roku – o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 z późn. zm.),
- art. 18 ustawa z dnia 15 grudnia 2000 roku – o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 z późn. zm.).

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rorbach

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »