| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Spółdzielnia mieszkaniowa > Kraty w oknach lub zabudowa balkonu w spółdzielni

Kraty w oknach lub zabudowa balkonu w spółdzielni

Większość robót związanych z remontem i modernizacją w swoim mieszkaniu możemy przeprowadzić bez żadnych zezwoleń. Tylko na wykonanie niektórych prac musimy starać się o zezwolenie spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej, a nawet organu architektoniczno-budowlanego – dotyczy to m.in. montażu krat czy zabudowy balkonów i loggi.

Do zgłoszenia albo wniosku należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (np. zaświadczenie ze spółdzielni albo odpis z księgi wieczystej jeżeli jest prowadzona dla prawa spółdzielczego). W zależności od potrzeb do zgłoszenia trzeba również dołączyć odpowiednie szkice lub rysunki czy opinie wymagane odrębnymi przepisami.

Bez względu na to, czy prace prowadzone są za zgodą właściwego organu czy bez tej zgody, a nawet wbrew tej zgodzie, na właścicielu mieszkania ciążą obowiązki. wynikające z faktu bycia członkiem spółdzielni, z Kodeksu cywilnego (np. zakaz immisji) i z przepisów Ustawy o własności lokali. Dlatego wykonując prace budowlane w swoim mieszkaniu nie możemy zakłócać spokoju sąsiadom ponad miarę.

Prace remontowe i modernizacyjne powinny być prowadzone w tych godzinach, kiedy w bloku lub w kamienicy nie obowiązuje cisza nocna, aby huki oraz hałas powodowany działaniem maszyn nie zakłócały wypoczynku sąsiadom.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK