| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Prawo budowlane > Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy jako organ powołany ustawowo do strzeżenia przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy sprawuje nadzór i kontrolę nad obiektami budowlanymi, zaprojektowanymi jako budynki użyteczności publicznej, w szczególności budynki stanowiące przyszłe miejsca pracy.

W razie stwierdzenia nieprawidłowości inspektor może nakazać ich usunięcia w wyznaczonym terminie, zaś w razie stwierdzenia dość istotnych uchybień, zagrażających bezpieczeństwu życia lub zdrowia ludzi inspektor może wyrazić sprzeciw, co niewątpliwie wstrzyma dalszą procedurę oddania do użytku zakończonego obiektu budowlanego.

Należy również zaznaczyć, iż Państwowa Inspekcja Pracy może również przeprowadzić kontrolę w zakresie przestrzegania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania budowy jako miejsca pracy osób wykonujących roboty budowlane. Wówczas w razie stwierdzenia nieprawidłowości stanowiących jedno z wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa i higieny (np. brak kasków na głowach pracowników, odpowiednich uprawnień pracowników, czy zabezpieczeń podczas prac na wysokościach), Państwowa Inspekcja Pracy uprawniona jest nakładania grzywien w drodze mandatów karnych.

Zobacz też: Postępowanie kontrolne Państwowej Inspekcji Pracy

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.
Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »