| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Prawo budowlane > Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości

Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości

Zmiana sposobu użytkowania wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. W zgłoszeniu powinien być określony dotychczasowy oraz przewidywany sposób użytkowania obiektu budowlanego.

W razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego zgłoszenia, właściwy organ, w drodze postanowienia wstrzymuje użytkowanie obiektu budowlanego lub jego części oraz nakłada obowiązek przedstawienia w wyznaczonym terminie dokumentów, które powinny być dołączone do zgłoszenia (wykaz powyżej). Po upływie tego terminu lub na wniosek zobowiązanego, właściwy organ sprawdza wykonanie obowiązku, i – w przypadku stwierdzenia jego wykonania – w drodze postanowienia ustala wysokość opłaty legalizacyjnej. Na wydane przez organ postanowienie w tym zakresie, przysługuje zażalenie.

Zobacz serwis: Prawo budowlane

Jeżeli zobowiązany nie wykona w terminie powyższego obowiązku i nie przedstawi organowi wymaganych dokumentów lub w dalszym ciągu użytkuje obiekt pomimo wstrzymania, czy też dokona zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, pomimo wniesienia przez organ sprzeciwu, właściwy organ będzie zmuszony wydać decyzję o nakazie  przywrócenia poprzedniego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zmiana sposobu użytkowania. / Fot. Fotolia
Zmiana sposobu użytkowania. / Fot. Fotolia

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK