| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Prawo budowlane > Cel działalności budowlanej

Cel działalności budowlanej

Istotnym celem wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.

Działalność w ramach prowadzenia usług budowlanych

Czynności wykonywane w ramach prowadzenia działalności budowlanej przez wykonawcę polegają na realizowaniu szerokiego wachlarza usług budowlanych, polegających na budowie obiektu budowlanego, jego ulepszeniu w ramach modernizacji, rozbudowy, przebudowy, nadbudowy. W ramach usług budowlanych dokonywane są także rozbiórki i remonty konstrukcji, które są wykonane z materiałów budowlanych oraz części składowych, następnie połączonych z gruntem w sposób trwały.

Zakres działalności usług budowlanych

Umowa o usługę budowlaną zawarta jest pomiędzy wykonawcą a zamawiającym. Należy wskazać, że przedmiotem tej umowy jest przede wszystkim budowa składnika aktywów trwałych w wyniku wykonania danej usługi budowlanej. W ramach działalności budowlanej wykonawca wykonuje usługi w zakresie wykonywania wykończeniowych robót budowlanych, instalacji budowlanych, prawidłowego przygotowania terenu pod budowę obiektu i jego odpowiedniego zabezpieczenia, wykorzystanie przy budowanie metod zgodnych z przepisami prawa budowlanego i in.

Zobacz serwis: Dom i Prawo

Przykładowe rodzaje usług budowlanych

1. Usługi w zakresie wykonywania robót budowlanych (malowanie, wykładanie podłóg i ścian),

2. Usługi w zakresie przygotowania terenu pod budowę (roboty ziemne, wykonywanie wkopów, rozbiórka i burzenie obiektów budowlanych),

3. Usługi w zakresie wykonywania budynków i budowli (wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych, wykonywanie specjalistycznych robót budowlanych, budownictwo ogólne i inżynieria lądowa, wykonywanie robót budowlanych drogowych, budowa obiektów inżynierii wodnej wykonywanie pozostałych robót ogólnobudowlanych w zakresie obiektów inżynierskich),

4. Usługi w zakresie wykonywania instalacji budowlanych (wykonywanie instalacji elektrycznych, wykonywanie robót budowlanych izolacyjnych, wykonywanie instalacji cieplnych, wodnych, wentylacyjnych i gazowych, wykonywanie instalacji centralnego ogrzewania i wentylacyjnych, wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Zobacz także serwis: Finansereklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotą wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.
Istotą wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

mKsiegowa.pl program księgowy

mKsiegowa.pl to program księgowy online dla spółek, stowarzyszeń i fundacji. Magazyn online. Efaktura.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK