| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Prawo budowlane > Cel działalności budowlanej

Cel działalności budowlanej

Istotnym celem wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.

Działalność w ramach prowadzenia usług budowlanych

Czynności wykonywane w ramach prowadzenia działalności budowlanej przez wykonawcę polegają na realizowaniu szerokiego wachlarza usług budowlanych, polegających na budowie obiektu budowlanego, jego ulepszeniu w ramach modernizacji, rozbudowy, przebudowy, nadbudowy. W ramach usług budowlanych dokonywane są także rozbiórki i remonty konstrukcji, które są wykonane z materiałów budowlanych oraz części składowych, następnie połączonych z gruntem w sposób trwały.

Zakres działalności usług budowlanych

Umowa o usługę budowlaną zawarta jest pomiędzy wykonawcą a zamawiającym. Należy wskazać, że przedmiotem tej umowy jest przede wszystkim budowa składnika aktywów trwałych w wyniku wykonania danej usługi budowlanej. W ramach działalności budowlanej wykonawca wykonuje usługi w zakresie wykonywania wykończeniowych robót budowlanych, instalacji budowlanych, prawidłowego przygotowania terenu pod budowę obiektu i jego odpowiedniego zabezpieczenia, wykorzystanie przy budowanie metod zgodnych z przepisami prawa budowlanego i in.

Zobacz serwis: Dom i Prawo

Przykładowe rodzaje usług budowlanych

1. Usługi w zakresie wykonywania robót budowlanych (malowanie, wykładanie podłóg i ścian),

2. Usługi w zakresie przygotowania terenu pod budowę (roboty ziemne, wykonywanie wkopów, rozbiórka i burzenie obiektów budowlanych),

3. Usługi w zakresie wykonywania budynków i budowli (wykonywanie konstrukcji i pokryć dachowych, wykonywanie specjalistycznych robót budowlanych, budownictwo ogólne i inżynieria lądowa, wykonywanie robót budowlanych drogowych, budowa obiektów inżynierii wodnej wykonywanie pozostałych robót ogólnobudowlanych w zakresie obiektów inżynierskich),

4. Usługi w zakresie wykonywania instalacji budowlanych (wykonywanie instalacji elektrycznych, wykonywanie robót budowlanych izolacyjnych, wykonywanie instalacji cieplnych, wodnych, wentylacyjnych i gazowych, wykonywanie instalacji centralnego ogrzewania i wentylacyjnych, wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Zobacz także serwis: FinanseData publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotą wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.
Istotą wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK