| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Prawo budowlane > Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych. Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Umowa wykonawstwo częściowe a umowa o roboty budowlane

Z uwagi na fakt, że umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest rodzajem umowy o roboty budowlane, na wstępie należy wyjaśnić, jakie czynności są wykonywane w ramach umowy o roboty budowlane.

W ramach realizacji umowy o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu budowlanego, który zostanie wykony zgodnie z projektem oraz z zasadami wiedzy technicznej i przepisami prawa budowlanego. Natomiast inwestor zobowiązuje się do dokonania czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu obiektu budowlanego oraz do odebrania obiektu w określonym terminie i uiszczenia określonego w umowie wynagrodzenia.

Zobacz serwis: Dom i działka

Umowa o roboty budowlane stanowi wzajemne zobowiązania stron, w wyniku których inwestor zobowiązany jest do wykonania czynności związanych z przygotowaniem robót, przekazania prawidłowo sporządzonego projektu budowlanego oraz do odebrania obiektu i ostatecznie zapłacenia umówionego wynagrodzenia. Natomiast wykonawca zobowiązany jest do wykonania umówionego obiektu w określonym w umowie terminie.

Umowa o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

Na rynku usług budowlanych zawierane są różne rodzaje umów budowlanych. W ramach realizacji usług budowlanych – strony mogą zawrzeć umowę o roboty budowlane, umowę o podwykonawczą w zakresie realizacji usług budowlanych, umowę o wykonawstwo częściowe usług budowlanych, umowę o wykonawstwo usług budowlanych, umowa o realizację inwestycji budowlanych. Przedmiotem niniejszych rozważań będzie tylko umowa o wykonawstwo częściowe.

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych – wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych.

Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Podstawa Prawna:

- art. 647 Kodeks cywilny

Zobacz także serwis: Rynek nieruchomości

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.
Istotą umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych jest zlecenie przez wykonawcę część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom.

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK