| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Rynek nieruchomości: nieruchomość na Florydzie

Rynek nieruchomości: nieruchomość na Florydzie

W efekcie kryzysu w Stanach Zjednoczonych sprzed kilku lat, nieruchomości straciły na wartości, do rzadkości nie należą obniżki o 50%. Do kupienia nieruchomości na Florydzie nie trzeba posiadać obywatelstwa amerykańskiego. Wraz z wychodzeniem państwa z kryzysu ceny nieruchomości na Florydzie będą rosły, więc na sprzedaży będzie można zarobić.

Posiadanie nieruchomości na Florydzie wiąże się z podobnymi kosztami, jakie ponosi właściciel domu lub mieszkania, w każdym innym państwie. Można wyróżnić dwa rodzaje opłat związanych z posiadaniem nieruchomości w stanie Floryda:

  1. HOA, czyli Home Owners Association to miesięczna lub kwartalna opłata uiszczana na rzecz „wspólnoty mieszkaniowej”. To, najprościej ujmując czynsz, jaki posiadacz nieruchomości zobowiązany jest płacić po zakupie nieruchomości na danym „osiedlu”. Jej wysokość uzależniona jest od standardu, położenia i lokalizacji nieruchomości, jest to kwota od 100$ do 500$ miesięcznie. W większości przypadków opłata HOA przeznaczana jest na koszty utrzymania ochrony osiedla, basenów, siłowni, ubezpieczenia, telewizji kablowej, wywozu nieczystości, etc. Opłata HOA nie występuje w przypadku gdy zdecydujemy się na zakup domu lub willi.
  2. Real Estate Tax to katastralny podatek od nieruchomości i wynosi do 2% od wartości nieruchomości rocznie. Podatek od nieruchomości jest podatkiem lokalnym.

Decydując się na zakup nieruchomości w USA, obecnie można, a nawet warto skorzystać z pomocy jednego z wielu przedsiębiorstw w Polsce specjalizujących się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości. Prezes Zarządu Emmerson Realty International S.A., spółki specjalizującej się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości między innymi w stanie Floryda, Pan Dominik Dymecki zachęca do zakupu nieruchomości w stanie Floryda:

Zobacz także: Uzyskanie promesy a nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Wydaje się, że obecnie to dobry moment na zakup nieruchomości w stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych dla prestiżu czy też w celach inwestycyjnych zważywszy na fakt, że jest szansa zakupu mieszkania lub apartamentu na słonecznej Florydzie, w cenie nieruchomości w Polsce. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w pośrednictwie w zakupie nieruchomości za granicą takie jak Emmerson Realty International S.A. załatwiają praktycznie wszelkie formalności, a także proponują i doradzają w zakupie nieruchomości. Zakup nieruchomości na Florydzie to niezwykle bezpieczna i prosta transakcja. Nasi kliencie nie muszą nawet osobiście przylatywać do Stanów Zjednoczonych celem dopełnienia wszystkich formalności związanych z nabyciem nieruchomości. Spółka, którą reprezentuję rozumie potrzeby klienta, dba o jego cenny czas. Istnieje możliwość udzielenia przez klienta pełnomocnictwa jednemu z naszych pracowników/współpracowników w USA, którzy dopełnią wszystkich formalności, a nasi klienci są wówczas powiadamiani na bieżąco o wszelkich działaniach, w sposób dogodny dla konkretnego klienta, np. za pomocą poczty elektronicznej. Ceny nieruchomości na Florydzie stabilnie rosną począwszy od 2012 roku, w związku z czym warto pomyśleć o zakupie nieruchomości, np. w celach inwestycyjnych. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości korzystając z kredytowania przez bank w USA jak również przez bank w Polsce (wówczas zabezpieczeniem kredytu musi być nieruchomość położona w Polsce). Oczywiście najkorzystniejszą opcją zakupu jest zakup za gotówkę, wówczas koszty przeniesienia własności nieruchomości wynoszą co do zasady do 3.000$.”

Marcin Zadrożny

Aplikant adwokacki

HILLS LTS S.A.

Zobacz także: Wniosek o nabycie nieruchomości przez cudzoziemca

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK