| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Niesprzyjające warunki w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Czech

Niesprzyjające warunki w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Czech


Istnieją dwa sposoby w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Czech. Cudzoziemiec może nabyć nieruchomość na terenie Czech, jeżeli jest obywatelem tego kraju lub - jako obywatel Unii Europejskiej – posiada prawo do tymczasowego miejsca zamieszkania albo poprzez utworzenie czeskiej osoby prawnej.


Rynek nieruchomości na terenie Czech obecnie nie wzbudza dużego zainteresowania wśród zagranicznych inwestorów. Fakt ten związany jest przede wszystkim ze światowym kryzysem.

Przepisy czeskie zabraniają podmiotom, którzy nie zamieszkują legalnie na terenie Czech – nabywania nieruchomości rolnych lub leśnych. Od tej zasady istnieje wyjątek odnoszący się do obywateli Czech lub Unii Europejskiej – którzy posiadają tymczasowe miejscem zamieszkania na terenie Czech oraz uprawiają tą ziemię i mieszkają w Republice Czeskiej od co najmniej trzech lat przed nabyciem ziemi.

Rejestr nieruchomości na terenie Czech stanowi powszechnie dostępną bazę danych o nieruchomościach. Każde nabyte prawo do nieruchomości musi zostać zarejestrowane w rejestrze nieruchomości. Po nabyciu przez cudzoziemca nieruchomości musi on uiścić roczny podatek od nieruchomości.

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

Obowiązkiem nabywcy nieruchomości jest złożenie stosownej deklaracji do końca stycznia roku następującego po roku, w którym została nabyta nieruchomość.

Istnieją dwa sposoby w zakresie nabywania nieruchomości na terenie Czech. Pierwszym sposobem jest posiadanie przez osobę fizyczna, chcącą nabyć nieruchomość na terenie Czech, obywatelstwa tego kraju lub jako obywatel Unii Europejskiej – poprzez posiadanie prawa do tymczasowego miejsca zamieszkania na terenie Czech. Drugim sposobem w zakresie nabywania nieruchomości - jest utworzenie czeskiej osoby prawnej, która musi posiadać oddział albo spółkę córkę na terenie Czech.

Zobacz także serwis: Najem

Powyższa zasada nie dotyczy cudzoziemców, którzy mogą nabyć nieruchomość w drodze dziedziczenia lub poprzez wspólność majątkową małżeńską.
Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek nieruchomości na terenie Czech obecnie nie wzbudza dużego zainteresowania wśród zagranicznych inwestorów, co związane jest przede wszystkim ze światowym kryzysem.
Rynek nieruchomości na terenie Czech obecnie nie wzbudza dużego zainteresowania wśród zagranicznych inwestorów, co związane jest przede wszystkim ze światowym kryzysem.

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK