| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemca w Belgii

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemca w Belgii


W Belgii nie ma większych ograniczeń zarówno administracyjnych, jak i finansowych w zakresie nabywania nieruchomości przez cudzoziemców. Cudzoziemiec zamierzający kupić nieruchomość w Belgii posiada takie same uprawnienia w tym zakresie, jak rodowity mieszkaniec Belgii.

Procedura nabywania nieruchomości w Belgii przez cudzoziemców nie jest skomplikowana, gdyż osoby fizyczne lub osoby prawne nie muszą ubiegać się o zezwolenie na nabycie ziemi. Zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne pochodzące z krajów Unii Europejskiej, czy też spoza Unii są także zwolnione z uzyskania zwolnienia na nabycie nieruchomości. Przepisy belgijskie nie nakładają na cudzoziemców dodatkowych wymagań przy zakupie nieruchomość rolnych lub leśnych. W Belgii obowiązuje zasada, że cudzoziemcy przy nabywaniu nieruchomości w Belgii nie mogą być dyskryminowani przy zakupie nieruchomości. Oznacza to, że zarówno cudzoziemcy jak i Belgowie nabywający nieruchomości w Belgii, nie są nawet kontrolowani pod kątem kwalifikacji zawodowych, miejsca pochodzenia, miejsca zamieszkania, czy też przynależności organizacyjnej. Warto także zaznaczyć, że cudzoziemiec, który zamierza nabyć nieruchomość w Belgii nie musi zamieszkiwać na terenie tego kraju.

Zobacz serwis: Nieruchomości zagranicą

Zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne z innego kraju niż Belgia nie muszą przekładać żadnych dokumentów przy zakupie nieruchomości rolnej lub leśnej. Co ciekawe cudzoziemiec nie musi także wykazać, iż posiada wykształcenie rolne.

Warunki nabycia nieruchomości cudzoziemiec może ustalić z właścicielem nieruchomości. W Belgii obowiązują dwie formy sprzedawania nieruchomości rolnych:

· bezpośrednia - występuje podczas spotkania przedstawicieli, czyli osób zainteresowany nieruchomością i osób zamierzających sprzedać swoją nieruchomość. W tym przypadku transakcja zostaje zawarta osobiście,

· publiczna licytacja – która na terenie Belgii występuje bardzo rzadko.

Zobacz także serwis: Prawo budowlane

Kiedy po spotkaniu osób zainteresowany nieruchomością z osobami zamierzającymi sprzedać swoją nieruchomość – dojdzie do transakcji, konieczne jest sporządzenie umowy sprzedaży, w której należy zawrzeć zarówno prawa, jak i obowiązki nabywcy. Natomiast osoba sprzedająca nieruchomość powinna wykazać w umowie prawo do własności tejże nieruchomości. Umowa powinna zostać sporządzona w formie aktu notarialnego.

Ostatecznie można wysunąć jednoznaczny wniosek – nabywanie nieruchomości w Belgii przez cudzoziemców jest bardzo korzystne zarówno pod względem finansowym, jak i administracyjnym – gdyż prawo belgijskie nie ogranicza w tym zakresie obcokrajowców.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ostatecznie można wysunąć jednoznaczny wniosek – nabywanie nieruchomości w Belgii przez cudzoziemców jest bardzo korzystne, gdyż prawo belgijskie nie ogranicza w tym zakresie obcokrajowców.
Ostatecznie można wysunąć jednoznaczny wniosek – nabywanie nieruchomości w Belgii przez cudzoziemców jest bardzo korzystne, gdyż prawo belgijskie nie ogranicza w tym zakresie obcokrajowców.

Sprawozdawczość budżetowa. Nowe rozporządzenie z komentarzem49.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Business Media Software Solutions

Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK