| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców w niektórych krajach państw członkowskich Unii Europejskiej obywa się w sposób bardziej swobodny. Do tych krajów należą: Wielka Brytania, Belgia, Francja.

Francja – jako kraj należący do Unii Europejskiej w niewielkim zakresie stosuje ograniczenia w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Cały obrót nieruchomościami we Francji jest pod kontrolą resortu rolnictwa w formie spółki akcyjnej oraz Krajowej Federacji tychże spółek. Nabywanie nieruchomości we Francji ma postać inwestycji i odbywa się bez większych utrudnień dotyczących podchodzenia inwestora.

Informację o nabytej nieruchomości należy przekazać Ministerstwu Gospodarki, Finansów i Przemysłu.

Zobacz również: Jak wygląda nabycie nieruchomości w Austrii?

Belgia jest państwem należącym do Unii Europejskiej, który nie stosuje ograniczeń w zakresie zarówno administracyjnym, jak i finansowym w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Osoba zamierzająca zakupić nieruchomość nie musi posiadać żadnych uprawnień rolniczych lub zawodowych. Oznacza to, iż nie ma żadnych ograniczeń w zakresie nabywania nieruchomości zarówno przez osoby prawne, czy też osoby fizyczne, a także niezależnie od tego, czy dana osoba pochodzi z kraju należącego do Unii Europejskiej.

Zobacz również serwis: Dom i działka

Wszelkie warunki dotyczące nabycia nieruchomości w Belgii ustala się z właścicielem danej nieruchomości.

Należy pamiętać o tym, że ograniczenia mogą dotyczyć tylko i wyłącznie kwestii sposobu użytkowania danej nieruchomości.

Co może okazać się zaskakujące w Wielkiej Brytanii – zarówno podmioty, które pochodzą z państw trzecich a także obywatele państw członkowskich – są traktowani jak obywatele Wielkiej Brytanii. Podmiot nabywający nieruchomość nie jest obowiązany do posiadania uprawnień, czy też kwalifikacji, ani też nie musi rozpoczynać działalności gospodarczej na zakupionym gruncie w celu uzyskania pozwolenia na zakup nieruchomości.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK