| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Nieruchomości za granicą > Czy cudzoziemiec może wystąpić o ponowne wydanie zezwolenia?

Czy cudzoziemiec może wystąpić o ponowne wydanie zezwolenia?

Jeżeli cudzoziemiec w drodze decyzji administracyjnej nie uzyskał korzystnego rozstrzygnięcia sprawy – nie uzyskał zezwolenia na nabycie nieruchomości – może sporządzić wniosek o ponowne rozpatrzenie jego sprawy.

Wzór wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy o ponowne wydanie zezwolenia:

1. data oraz miejsce sporządzenia wniosku,

2. określenia wnioskodawcy (Michał Majkowski, ul. Dobra 78, 09-989 Kraków),

3. określenie adresata (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Administracyjnych – Departament Zezwoleń i Koncesji),

4. oznaczenie sygnatury akt (sygn. akt ZK – IV – 989/09),

Zobacz również: Kiedy cudzoziemiec jest zwolniony z uzyskania promesy?

5. tytuł wniosku: Wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy,

6. treść wniosku: Na mocy art. 127 ust. 3 – kodeks postępowania administracyjnego – wnoszę o ponowne rozpatrzenie niniejszej sprawy o sygn. akt ZK – IV – 989/09, zakończonej decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracyjnych o numerze 787/98 z dnia 8 maja 2006 roku, na podstawie której nie uzyskałem zezwolenia na nabycie nieruchomości położonej w Krakowie przy ulicy Sobieskiego, o powierzchni 1 ha oraz uchylono w całości decyzję zezwalającą mi na nabycie prawa własności wyżej wskazanej nieruchomości, 

7. uzasadnienie wniosku: Minister Spraw Wewnętrznych oraz Administracyjnych w dniu 8 maja 2006 roku odmówił wydania zezwolenia nabycie nieruchomości położonej w Krakowie przy ulicy Sobieskiego, o powierzchni 1 ha oraz uchylił w całości decyzję zezwalającą na nabycie prawa własności wyżej wskazanej nieruchomości. Należy mieć na uwadze fakt, iż przedmiotowa nieruchomość nie jest wykorzystywana na cele mieszkaniowe, ale na prowadzenie przez mnie działalności gospodarczej – firma transportowa. Mając powyższe na uwadze – należy stwierdzić, iż decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Administracyjnych jest niezgodna z art. 1a ust 5 ustawy z z dnia 24 marca 1920 roku – o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz. 1758 z późn. zm).

8. zakończenie wniosku: Mając powyższe na uwadze, wnoszę jak na wstępie,

9. podpis wnioskodawcy.

Zobacz również serwis: Dom i prawo

Podstawa prawna:
- art. 127 ust. 3 – kodeks postępowania administracyjnego
- ustawa z dnia 24 marca 1920 roku – o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2004 r. Nr 167, poz. 1758 z późn. zm).

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK