| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Dolcan: mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Dolcan: mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Od stycznia będzie można kupić mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Zainteresowanych nie brakuje. Dolcan, ma w swojej ofercie mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych, aż w siedmiu inwestycjach: Kamyk Zielony, Konik Polny na kilku etapach, Pasikonik, Rudy Rydz III i Las oraz Tęczowe II.

Program Mieszkanie dla Młodych, który ma być następcą cieszącej się dużą popularnością Rodziny na Swoim, ma wspierać młodych Polaków, do 35 roku życia w kupnie ich pierwszego mieszkania. Od stycznia 2014 roku o dopłaty
w ramach MdM będą mogły starać się osoby, które kupią lokal do 75 mkw. mieszczący się w limitach ustalanych dla poszczególnych miast i województw.

W Polsce problemy mieszkaniowe wśród osób młodych są bardzo widoczne. Z danych Eurostatu wynika, że niemal połowa (44%) Polaków w wieku od 25 do 34 lat wciąż mieszka z rodzicami. Program MdM ma szansę nieco poprawić tą sytuację, jednak dostępność mieszkań mieszczących się w przewidzianych limitach, szczególnie w dużych aglomeracjach jest ograniczona. Wielu klientów zdając sobie z tego sprawę już teraz rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego lokum, aby od nowego roku móc już tylko dopełniać formalności.

- Z końcem roku coraz więcej osób pyta o mieszkania dostępne w limitach przewidzianych w MdM. Mieszkanie dla Młodych ruszy lada dzień, a klienci zdają sobie sprawę, że oferta lokali spełniających warunki programu w dużych aglomeracjach jest ograniczona. Dlatego wielu z nich już teraz rezerwuje mieszkania, a z procedurą kredytową czekają do stycznia. W ostatnich dniach podpisaliśmy 16 takich umów rezerwacyjnych potwierdza Anna Sitnik, Dyrektor Działu Sprzedaży w firmie Dolcan.

Na stołecznym rynku liczba mieszkań kwalifikujących się do MdM jest mocno ograniczona, ze względu na niskie limity, ustalone na poziomie 5 865 zł/mkw. dla Warszawy i 4 405 zł/mkw. w gminach sąsiadujących. Wyraźnie na tym tle wyróżnia się oferta firmy Dolcan. Deweloper oferuje obecnie 310 mieszkań mieszczących się w limicie, w 7 inwestycjach na terenie Warszawy i okolic – na osiedlach: Kamyk Zielony, Konik Polny na kilku etapach,  Pasikonik, Rudy Rydz III i Las oraz Tęczowe II. Mieszkania kwalifikujące się do programu znajdują się w nowatorskich osiedlach mieszkań bezczynszowych firmy. Mieszkania bezczynszowe to niska, kameralna zabudowa jednorodzinna pośród zieleni. Dzięki temu, że nie ma tam części wspólnych, nie ma też konieczności płacenia czynszu na ich utrzymanie, sprzątanie, czy też administrację wspólnoty czy spółdzielni. Oszczędności wynoszą nawet 500 zł miesięcznie.

Cały proces projektowania nowych inwestycji, a także uzyskiwania niezbędnych pozwoleń jest czasochłonny. Firma Dolcan dzięki temu, że już wcześniej, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, projektowała mieszkania nieco bardziej oddalone od centrum i w przystępnych cenach, może teraz przedstawić bogatą ofertę lokali dostępnych w MdM. Deweloper również planując przyszłe inwestycje dopasowuje je do oczekiwań klientów - Projektując przyszłe inwestycje bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki warunkujące segment nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, w tym oczywiście także program Mieszkanie dla Młodych. W kolejnych etapach naszych osiedli mieszkań bezczynszowych w Warszawie i okolicy projektujemy już mieszkania o mniejszych metrażach z myślą o nowym programie. Mieszkania mieszczące się w restrykcyjnych obecnie limitach projektujemy również w rozpoczynanej obecnie inwestycji w Częstochowie – Osiedle Jordanowskie – potwierdza Robert Ziółek, Dyrektor Generalny w firmie Dolcan.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Osiedle Rudy Rydz. Fot. Dolcan
Osiedle Rudy Rydz. Fot. Dolcan

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK