| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Rynek wtórny dominuje w 2011 roku

Rynek wtórny dominuje w 2011 roku

W 2011 roku oraz w poprzednich latach rynek wtórny w dalszym ciągu dominuje. Zakup mieszkania używanego cieszy się dużą popularnością z różnych przyczyn. Oferty nowych mieszkań od deweloperów są zazwyczaj skromne z uwagi na bark wykończenia. Urządzenie mieszania będącego w stanie deweloperskim wymaga dużych nakładów finansowych. Natomiast do mieszkania używanego można wprowadzić się od razu.

Spadają ceny mieszkań

Z uwagi na szeroki wachlarz ofert nieruchomości zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotny, ceny mieszkań będą w dalszym ciągu spadać. Jednakże wciąż istnieje znacząca różnica cenowa pomiędzy mieszkaniami używanymi a mieszkaniami w stanie deweloperskim. Okazuje się, że nieruchomość na rynku pierwotnym jest droższa nawet o około 80 tysięcy złotych od nieruchomości na rynku wtórnym.

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że wykończenie mieszkania będącego w stanie deweloperskim wymaga wysokich nakładów finansowych. W ostatecznym rozrachunku, mieszkanie nowe jest dużo droższe od mieszkania na rynku wtórnym.

Mieszkania używane

Obecnie najwięcej sprzedawanych mieszkań używanych to kawalerski i mieszkania dwupokojowe. Z ogromną trudnością sprzedają się mieszkania duże, z uwagi na ich wysoką cenę oraz wysokie koszty utrzymania, np. za czynsz i inne opłaty. Najszybciej sprzedawane są nieruchomości w najniższym przedziale cenowym. Natomiast bardzo często potencjalni nabywcy nieruchomości korzystają z atrakcyjnych cenowo ofert, których kwota jest znacząco niższa od podobnych lokali.

Zobacz także serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Dokonując porównania obecnie wystawionych ofert mieszkań na rynku nieruchomości z ofertami wystawionymi jeszcze kilku miesięcy temu, należy uznać, że ceny mieszkań są coraz to niższe. Dokonując wyrobu pomiędzy zakupem mieszkania w stanie deweloperskim a mieszkania używanego, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.

Owszem, mieszkanie w stanie deweloperskim jest wewnątrz pomalowane, otynkowane i ma także wprowadzone instalacje elektryczne, centrale ogrzewanie.

Jednakże takie mieszkanie jest puste, gdyż nie ma w nim drzwi, podłóg oraz innych potrzebnych urządzeń. Zakup ładnie urządzonego używanego mieszania może w ostatecznym rozrachunku okazać się bardzo atrakcyjne cenowo niż kupno mieszkania od dewelopera. Należy także mieć na uwadze fakt, że do mieszkania zakupionego na rynku pierwotnym, nie można się wprowadzić od razu, odmiennie niż w przypadku mieszkania używanego.

Zobacz serwis: Umowy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Mejri

Dorota Mejri – Psycholog, coach, konsultant, trener biznesu. Szkolenia prowadzi od 17 lat. Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania i Marketingu , Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Krakowskiej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt Ukończyła Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego na UŁ. Posiada certyfikaty CoachWise Coaching Essentials oraz CoachWise Mentoring Essentials. Prowadzi warsztaty z zakresu kompetencji menedżerskich, efektywności osobistej oraz warsztaty doskonalące umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Uczestniczyła w realizacji wielu projektów doradczych, m.in. dla PKO BP S.A. (wprowadzenie i realizacja nowej strategii personalnej), Renault Kiljańczyk (analiza CRM). Jest współrealizatorką projektu standaryzacji obsługi klienta z kilkunastu zakładach energetycznych w Polsce, a także konsultantem i audytorem w zakresie wprowadzania i realizacji standardów obsługi klienta dla PGE Dystrybucja S.A. Przygotowała i zrealizowała projekt coachingu dla kadry menedżerskiej Veolii, którym objęto 26 dyrektorów i kierowników firmy. Osobiście przeprowadziła 10 procesów coachingowych w tym projekcie. Aktywnie uczestniczy w pracach grupy Experiential Educators Europe, prowadząc warsztaty poza granicami Polski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK