| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań

Coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań

Obecnie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym pojawiają się coraz większe trudności ze sprzedażą mieszkań. W dalszym ciągu deweloperzy na tysiące przygotowanych na sprzedaż mieszkań nie mają chętnych klientów.

Szeroki wachlarz ofert mieszkań

Potencjalni klienci, którzy zamierzają w najbliższym czasie dokonać zakupu nieruchomości mają do dyspozycji szeroki wachlarz ofert mieszkań na rynku wtórnym i pierwotnym. Gazety, portale internetowe przepełnione są ofertami mieszkań. Natomiast firmy zajmujące się sprzedażą mieszkań absorbują swoimi telefonami, przedstawiając wiele propozycji sprzedaży mieszkań za atrakcyjne rabaty cenowe, nawet do 10 % wartości nieruchomości.

Obniżenie zdolności kredytowej

Większa trudność ze sprzedażą mieszkań związana będzie także z utrudnieniem w uzyskaniu kredytu przez kredytobiorców. Obecnie w trudnej sytuacji finansowej na rynku pracy potencjalny kredytobiorca często nie dysponuje całą kwotą na zakup nowej nieruchomości i jedyną szansą na kupno mieszkania jest kredyt.

Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa

Jednakże banki stawiają coraz to większe wymagania w udzieleniu kredytu mieszkaniowego. Utrudnienia w dostępie do kredytów związane są nowymi wytycznymi narzuconymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wobec tego 2012 roku potencjalni kredytobiorcy będą mieli problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Wymagania narzucone przez Komisję Nadzoru Finansowego będą dotyczyły przede wszystkim wyliczania zdolności kredytowej.

Od 2012 roku uzyskanie kredytu w obcej walucie będzie bardzo trudne, a przy tym uzyskanie kredytu we frankach szwajcarskich prawie niemożliwe. Banki preferują udzielanie kredytobiorcom kredytu w złotówce. Natomiast uzyskanie kredytu w obcej walucie wiąże się z posiadaniem wyższych dochodów niż w przypadku otrzymania kredytu w złotówce.

Zobacz także serwis: Prawo budowlane

Potencjalny klient, który jest zmuszony wziąć kredyt na zakup mieszkania powinien wystąpić o kredyt w więcej niż w jednym banku. Dlaczego? Czasami zdarza się sytuacja, w której bank zobowiąże się do udzielenia kredytu, a następnie wycofa się z tej decyzji. Złożenie wniosku o kredyt mieszkaniowy do kilku banków zabezpieczy interesy klienta przed ewentualnym wycofaniem się banku z ostatecznego udzielenia kredytu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »