| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Pośrednik w obrocie nieruchomościami – dla kogo ten zawód?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami – dla kogo ten zawód?

Pośrednik w obrocie nieruchomościami to zawód dla osób dynamicznych i komunikatywnych, którzy lubią ciągły ruch i pracę w zespole. Na czym polega zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami i kto może go wykonywać?

W zasadzie zakres pracy powinien być uzgodniony każdorazowo z klientem i dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Przed podjęciem pracy jako pośrednik należy się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej za szkody, jakie mogą powstać w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa. Przez to klient jest lepiej chroniony – w razie błędu ze strony pośrednika (np. przez niestaranne działanie) ubezpieczyciel obowiązany jest do wypłaty poszkodowanemu odszkodowania. Z chwilą uzyskania licencji pośrednicy podlegają również rygorowi stałego podnoszenia swoich umiejętności zawodowych. Osoba zainteresowana tym zawodem musi więc poświecić się kilka razy w roku na udział w seminariach, konferencjach naukowych lub kursach podnoszących wiedzę pośrednika. Podsumowując, zawód pośrednika jest dla ludzi odważnych. Daje wiele możliwości – zatrudnienie w administracji samorządowej, w prywatnych firmach lub podjęcie działalności gospodarczej na własny rachunek. Wymaga jednak bardzo starannego i odpowiedzialnego działania na rzecz swoich klientów, aby zapewnić im bezpieczne przeprowadzenie transakcji.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK