| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Czy warto kupić nieruchomość z balkonem?

Czy warto kupić nieruchomość z balkonem?

Balkon jest częścią składową i użytkową lokalu i przynależy on przeważnie do nieruchomości. Stanowi on połączenie wnętrza mieszkania z zewnętrzną częścią budynku. Balkonu nie wlicza się do całkowitej powierzchni mieszkania.

Użyteczność balkonu

Balkon jako pomieszczenie dodatkowe jest miejscem bardzo użytecznym. Nie tylko stanowi on element dekoracyjny nieruchomości ze względu na wygląd, ale pełni on także funkcję użytkową. Balkon może być doskonałym miejscem na relaks po ciężkim dniu pracy, dlatego warto zadbać o jego estetykę po to, by zachwycał wystrojem. Warto zainwestować na balkonie w materiały pasujące do stylu wnętrza mieszkania w celu uzyskania pięknego efektu. Jeżeli właściciel nieruchomości nie ma dużego doświadczenia w urządzaniu wnętrza, to powinien skorzystać z pomocy fachowej architekta. Balkon pełni także inną funkcję użytkową, może być miejscem do przechowywania roweru, wózka dziecięcego, suszenia prania i in.

Zobacz serwis: Wnętrza

Balkon jest bardzo użyteczny, ponieważ zapewnia on przy otwartych drzwiach balkonowych przepływ powietrza oraz przepuszcza do mieszkania więcej światła.

Z jakich elementów zbudowany jest balkon

Balkon jest elementem konstrukcji budynku. Przeważnie balkony zbudowane są z płyty żelbetonowej o różnej wielkości (przeważnie około od 1,50 do 2 metrów). Oczywiście są możliwe większe szerokości balkonów przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań budowlanych. Ściany wykonywane są z płyt żelbetonowych, kamiennych. Balkon powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Nieprawidłowe wykonanie izolacji może prowadzić do poważnych uszkodzeń ze względu na zmieniające się warunki pogodowe. Balkony źle zabezpieczone przed wilgocią mogą ulec dużym uszkodzeniom nawet już po pierwszej zimie, przez co obniża się także wartość estetyczna ścian i podłóg.

Zobacz  także serwis: Prawo budowlane

Innym rodzajem balkonu jest też loggia, która jest oddziela od pomieszczeń wewnętrznych nieruchomości drzwiami i oknami. Loggia jest wnęką, która jest otwarta na zewnątrz. Powierzchnia jest zazwyczaj większa od typowego balkonu.

Loggia może by przeszklona (oszklony balkon przeznaczony zazwyczaj do hodowli niezależnie od pory roku ozdobnych roślin), o zamkniętej i otwartej przestrzeni, a także jednokondygnacyjna lub wielokondygnacyjna.

Warto także dodać, że loggia jest zazwyczaj w całości obudowana, co umożliwia większą niż balkon prywatność dla mieszkańców oraz ochronę przed deszczem, co przyczynia się do większej użyteczności tego rozwiązania.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK