| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Czynniki wypływające na wybór lokalizacji nieruchomości

Czynniki wypływające na wybór lokalizacji nieruchomości

Wybór lokalizacji nieruchomości jest istotny, dlatego też należy rozważyć wiele czynników wpływających na decyzję o zakupie danej nieruchomości. Poniżej zostaną przedstawione porady, które pomogą potencjalnemu nabywcy dokonać prawidłowego wyboru położenia mieszkania, domu, czy też działki.

Sposób oceny lokalizacji nieruchomości

Wybór lokalizacji jest ważny, ponieważ jej usytuowanie wpływa na jakość mieszkania, komfort życia, samopoczucie. Dlatego istotne jest to, w jakiej odległości znajduje się nieruchomość od centrum miasta, czy posiada dobrą reputację, czy są dogodne dojazdy z pobliskich dzielnic, z centrum miasta. Należy z całą pewnością przyznać, że ocena lokalizacji nieruchomości przez potencjalnych nabywców nie jest obiektywna, a tylko subiektywna. Dlatego też, niektórzy wolą mieszkać w centrum miasta, a inni w pobliskich okolicach miasta. Zaleca się, aby nabywca przed podjęciem decyzji o lokalizacji nieruchomości postawił sobie poniżej wskazane pytania, a następnie warto, aby na nie uzyskał wyczerpującą odpowiedź. Pytania te dotyczą następujących kwestii: Czy lokalizacja w której znajduje się nieruchomość: jest bezpieczna, ma dobrą reputację? Czy teren na której dana nieruchomość jest położona jest podmokły, zalewowy (czy teren jest zagrożony przez powodzie)?, Czy w pobliżu nieruchomości znajdują się punkty usługowe, restauracje, sklepy, poczta, przychodnia lekarska, przystanki autobusowe, miejsca parkingowe?, Czy w pobliżu nieruchomości domy, budynki są zadbane?, Czy trasa w relacji położenia danej nieruchomości a miejscem zakładu pracy, żłobka, przedszkola, uczelni jest zakorkowana w godzinach szczytu, Czy istnieje dogodny dojazd samochodem, środkami komunikacyjnymi z centrum miasta do danej nieruchomości?

Zobacz serwis: Wspólnota mieszkaniowa

W dużych miastach czynnikiem, który wpływa na ocenę atrakcyjności położenia nieruchomości jest przede wszystkich bliskość lokalizacji od uprzedniego miejsca zamieszkania oraz od miejsca zamieszkania osób najbliższych.

Należy zaznaczyć, że istnieje wiele czynników, które znacząco wpływają na ocenę lokalizacji nieruchomości. Ale przy tym należy zauważyć, iż ocena lokalizacji nieruchomości jest sprawą wyłącznie indywidualną i subiektywną. 

Zobacz także serwis: Podatki

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Wieczorek

Adwokat, autorka bloga DEWELOPERSKI.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK