| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Fachowa pomoc przy odbiorze nieruchomości

Fachowa pomoc przy odbiorze nieruchomości


Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wówczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości w celu dokonania fachowej oceny.

Po dokonaniu transakcji sprzedaży nieruchomości, przychodzi moment przekazania nieruchomości nabywcy. W momencie przekazania nieruchomości powinni być obecni zarówno sprzedający, jak i kupujący (strony umowy sprzedaży nieruchomości). Zaleca się, aby nabywca w razie wątpliwości co do stanu technicznego używanego mieszkania skorzystał z usług profesjonalisty, który dokona fachowej oceny. Tego typu pomocy najszybciej wyszukać w Internecie wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe, np. „fachowa pomoc podczas odbioru technicznego mieszkania ”, „usługi techniczne podczas obioru mieszkania”. Z całą pewnością w wyszukiwarce internetowej pojawi się szeroki wybór firm prowadzących usługi w tym zakresie. Warto poszukać informacji na temat tych firm i porównać ceny usług, a następnie należy udać się do nich osobiście w celu zasięgnięcia fachowych porady. Firmy te przeważnie dokonują odbioru technicznego nieruchomości na rynku deweloperskim. Jednakże z całą pewnością rzeczoznawcy budowlani dokonują odbioru technicznego także na rynku wtórnym nieruchomości.

Zobacz serwis: Najem

Wówczas, kiedy nabywca ma wątpliwość co do stanu prawnego nieruchomości powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty (np. radcy prawnego, adwokata), który zajmuje się poradami prawnymi w zakresie obrotu nieruchomościami. Nabywca przed zakupem nieruchomości powinien sprawdzić księgę wieczystą. Umowa sprzedaży nieruchomości powinna zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, dlatego też obie strony umowy (sprzedający i kupujący)powinni skorzystać z pomocy notariusza.

Nabywca powinien także skorzystać z fachowej wyceny nieruchomości, którą dokonuje rzeczoznawca majątkowy. Rzeczoznawca majątkowy pomoże nabywcy w sposób prawidłowy dokonać wyceny nieruchomości, biorąc przy tym pod uwagę wszelkie okoliczności. W ramach wyceny nieruchomości rzeczoznawca ocenia wartość nieruchomości, a przy tym sporządza szczegółowe uzasadnienie.

Należy pamiętać o tym, że wszyscy fachowcy – zarówno świadczący usługi techniczne odbioru nieruchomości, pomoc prawną, fachową wycenę nieruchomości – powinni okazać nabywcy stosowne uprawnienia, które zostały wydane przez odpowiednie organizacje. W tym celu nabywca powinien prosić profesjonalistów o okazanie stosownych dokumentów.

Reasumując należy z całą pewnością przyznać, że wynajęcie profesjonalisty jest bardzo korzystne dla potencjalnego nabywcy nieruchomości, gdyż posiadają oni specjalistyczną wiedzę na temat nieruchomości oraz duże doświadczenie w tym zakresie.

Zobacz także serwis: Wnętrza

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.
Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK