| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Wpływ wykorzystanej technologii przy budowaniu nieruchomości na jej sprzedaż

Wpływ wykorzystanej technologii przy budowaniu nieruchomości na jej sprzedaż


Przy budowaniu nieruchomości wykorzystuje się różne technologie: technologia wielkopłytowa, technologia „rama H”. To z jakiej technologii został wykonany dany budynek ma duży wpływ na komfort mieszkania w nim, a także na późniejszą sprzedaż mieszkania. Poniżej zostaną przedstawione zarówno wady, jak i zalety poszczególnych technologii wykorzystywanych przy budowaniu nieruchomości.

Wykorzystywanie technologii wielkopłytowej przy budowaniu domów polega na układaniu nieruchomości z gotowych (z uprzednio przygotowanych), betonowych płyt. Płyty te pełnią istotną funkcję w tworzeniu konstrukcji nośnej całego budynku oraz spełniają one funkcję ścian zewnętrznych i ścian działowych wewnątrz nieruchomości. Płyty te są bardzo twarde, jednakże przenoszą one z łatwością wszelkie dźwięki. Dlatego słychać przez nie chociażby rozmowy sąsiadów. Wadą tej technologii jest to, że powstają szerokie, niewidoczne szczeliny. przez szczeliny na styku płyt może przedostawać się w razie wiatru zimne powietrze lub w razie deszczu woda. Szerokie szczeliny wymagają często kosztownych remontów. Podsumowując można rzecz, że technologia wielkopłytowa wykorzystywana do budowania nieruchomości posiada wiele istotnych wad.

Zobacz serwis: Podatki

Obecnie technologia „rama H” jest najczęściej stosowana do budowy nieruchomości. Budowanie nieruchomości przy wykorzystaniu technologii „rama H” polega na tym, że na początku powstaje sam szkielet nieruchomości, który jest wykonany z zarówno betonowych, żelbetowych belek albo stalowych belek. Położenie belek ma swój określony poziom, tzn. ułożone są zarówno pionowo, jak i poziomo – co tworzy obraz litery H. Ułożenie belek w kształcie litery H przyczyniło się do nazwania tej technologii „rama H”. Ta tejże powstałej konstrukcji położone są płyty stropowe, które wbudowane są zarówno w zewnętrzne ściany, jak i ściany działowe nieruchomości. Ściany wykorzystywane w technologii „ram H” są zbudowane w materiałów, tj. z cegieł, pustaków, płyt gipsowo-kartonowych.

Reasumując należy pamiętać o tym, że przed zakupem nieruchomości należy pozyskać informację o tym, w jakiej technologii została wybudowana. To z jakiej technologii został wykonany dany budynek ma duży wpływ na komfort mieszkania w nim, a także na późniejszą sprzedaż mieszkania.

Zobacz także serwis: Budowa i remont

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przed zakupem nieruchomości należy pozyskać informację o tym, w jakiej technologii została wybudowana.
Przed zakupem nieruchomości należy pozyskać informację o tym, w jakiej technologii została wybudowana.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK