| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Sprzedaż nieruchomości a ogłoszenie w Internecie

Sprzedaż nieruchomości a ogłoszenie w Internecie


Ogłoszenia dotyczące mieszkań, domów, działek zamieszczane w Internecie stanowią obecnie jedną z najbardziej popularnych form poszukiwania nieruchomości. Sprzedający mieszkanie powinien zamieścić ofertę sprzedaży nieruchomości w Internecie, gdyż ponad pięćdziesiąt procent Polaków korzysta z tej formy, co może zwiększyć szanse na szybką transakcję. Jednak za nim sprzedający zamieści ofertę w Internecie powinien pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które zostały opisane poniżej.

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości należy zamieścić w Internecie na wielu miejscach: portale społecznościowe, strony oferujące sprzedaż mieszkań. Warto także ofertę zamieścić nie tylko w mieście, w którym znajduje się nieruchomość, ale także w innych miastach, co zwiększa szanse na szybką sprzedaż. Zaleca się także umieścić informacje o sprzedaży nieruchomości w lokalnych serwisach ogłoszeniowych.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Z Internetu korzystają przeważnie wykształceni, zamożni ludzie, których zazwyczaj stać na zakup nieruchomości. Dlatego też jest to jedno z ważniejszych miejsc, gdzie należy umieścić ogłoszenie.

W ogłoszeniu należy bardzo dokładnie opisać stan techniczny każdego pomieszczenia w nieruchomości, a także warto zamieścić fotografię. Precyzyjny opis mieszkania przyczyni się to tego, że zarówno sprzedający, jak i potencjalny klient – nie tracą czasu na pokazywanie, oglądanie nieruchomości – która okaże się dla nabywcy nieodpowiadająca. Tym bardziej umieszczenie prawdziwych informacji przyczyni się do zwiększenia zaufania u kupującego. W ogłoszeniu warto umieścić numer telefonu, gdyż pozwoli to na szybki kontakt ze sprzedającym. Podawanie adresu e-mail często zniechęca oglądających. Ale zaleca się, aby zakupić osobny numer telefonu służący tylko w tym celu, gdyż po sprzedaży mieszkania – istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez wiele jeszcze miesięcy będą dzwoniły osoby zainteresowane ofertą. W ogłoszeniu należy zawrzeć informacje dotyczące: położenia, powierzchni, liczby pokoi, cenę za metr kwadratowy i cenę całej nieruchomości.

W ofercie sprzedaży nieruchomości należy zamieścić dużą ilość zdjęć, przede wszystkim plan mieszkania oraz wszystkich pomieszczeń. Fotografie powinny zawierać cały obraz pomieszczenia. 

Zobacz także serwis: Dom i działka

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK