| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Kupno - sprzedaż nieruchomości > Jak określić wynagrodzenie za wycenę?

Jak określić wynagrodzenie za wycenę?

Kwestie związane z wynagrodzeniem są uregulowane w kodeksie cywilnym. Z tychże przepisów jednoznacznie wynika, iż wynagrodzenie Wykonawcy przysługuje dopiero w momencie stwierdzenia prawidłowego wykonania dzieła.

Strony w umowie mogą w sposób swobodny określić wynagrodzenie za sporządzenie operatu szacunkowego. Strony w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości w szczególności powinny uwzględnić wysokość wynagrodzenia, sposób w jaki zostanie dokonana zapłata, termin dokonania zapłaty, w jakim czasie zostanie wykonane dzieło (informacja ta jest potrzebna do ustalenia oceny prawidłowo wykonanego dzieła, a następnie do uregulowania wynagrodzenia we wskazanym terminie). Dodatkowo w umowie należy zamieścić kwoty, jakie zostały poniesione przez Wykonawcę – rzeczoznawcę majątkowego w wyniku wykonania dzieła.

Zobacz: Co może być przedmiotem wyceny?

Postanowienia umowne dotyczące określenia w umowie wyceny nieruchomości

1. Zamawiający (Pan Albert Sokołowski zamieszkały w Krakowie przy ulicy Kamińskiego 8 m 9, legitymujący się dowodem osobistym AEW 6907, zwany dalej „Zamawiającym”) oraz Wykonawca Pan Damian Pych, zamieszkały w Krakowie przy ulicy Dymińskiego 8 m 89, legitymujący się dowodem osobistym ADE 6065, posiadający uprawnienia zawodowe o numerze 096/999 wydane w dniu 8.11.2009 roku, przez ministra ds. Budownictwa i Transportu, zwany dalej „Wykonawcą”) w niniejszej umowie zgodnie ustalili wynagrodzenie w wysokości 5500 tysięcy złotych brutto (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych),

2. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi dopiero po dokonaniu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.

3. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi w terminie 14 dni od momentu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.

Podstawa Prawna:

- art. 642 ust. 1 Kodeks cywilny 

Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »