| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Kiedy może nastąpić wydanie lokalu

Kiedy może nastąpić wydanie lokalu

Sam fakt wydania lokalu jest związany przede wszystkim ze stanem technicznym lokalu mieszkalnego oraz wszelkimi wadami. W razie istnienia jakichkolwiek wad należy zgłosić je od razu przed formalnym obiorem lokalu, ponieważ po tym fakcie nie można żądać naprawienia ewentualnych wad.

Fakt wydania lokalu związany jest zarówno z umową ustanawiającą prawo do lokalu mieszkalnego, jak i z umową o budowę lokalu. Jednakże częściej tego typu postanowienia zawarte są w umowie o budowę lokalu mieszkalnego. Należy wskazać, iż uiszczenie wkładu oraz zawarcie stosownej umowy o budowę lokalu nie daje żadnych uprawnień do korzystania z przedmiotowego lokalu. W tym przypadku istnieje tylko i wyłącznie prawo do lokalu. Nabywca będzie mógł zamieszkiwać, czy tez korzystać w inny sposób z przedmiotowego mieszkania dopiero po formalnym odbiorze lokalu.

Zobacz: Co zawiera umowa o wybudowanie lokalu mieszkalnego

1. Strony niniejszej umowy oświadczają, iż wydanie przedmiotowej nieruchomości (lokalowej nieruchomości) nabywcy nastąpi niezwłocznie po ukończeniu wszystkich robót budowlanych, jednakże nie później niż 80 dni od momentu zakończenia całego procesu budowlanego;
2. Ponadto wydanie przedmiotowego lokalu nastąpi po podpisaniu przez strony niniejszej umowy protokołu zdawczo-odbiorczego lokalu mieszkalnego;
3. Spółdzielnia oświadcza, iż zobowiązuje się sprzedany lokal opróżnić w terminie od momentu podpisaniu przez strony niniejszej umowy protokołu zdawczo-odbiorczego danego lokalu mieszkalnego,
4. Strony niniejszej umowy oświadczają, iż podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego nastąpi z chwilą zatwierdzenia stanu technicznego lokalu mieszkalnego.

Zobacz serwis: Nieruchomości

W protokole zdawczo-odbiorczym nabywca ma prawo zamieścić wszelkie żądania dotyczące naprawienia wad. W tym celu ma on prawo kontrahentowi wyznaczyć odpowiedni termin na dokonanie wszelkich napraw. Od chwili wydania przedmiotowego lokalu nabywcy biegnie termin rękojmi.

Zobacz: Umowy budowlane

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK