| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > W jakim celu sporządza się oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane?

W jakim celu sporządza się oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych, aby uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, rozbudowę, rozbiórkę, nadbudowę, odbudowę obiektów budowlanych – należy złożyć liczne wymagane do tego dokumenty. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę, rozbudowę, rozbiórkę, nadbudowę, odbudowę obiektów budowlanych.

Wzór oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane:

1. Tytuł: oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

2. Treść oświadczenia: Ja, poniżej podpisana Anna Nowak (imię oraz nazwisko osoby, która ubiega się o wydanie pozwolenia np. pozwolenie na budowę), legitymująca się dowodem osobistym nr ADW 6578, urodzona w Kielcach, dnia 16.09.1987 r., zamieszkała 09-876 Warszawa, ul. Sienkiewicza 16 – oświadczam, iż posiadanym prawo do dysponowania nieruchomością (należy szczegółowo podać nr działki oznaczonej w ewidencji gruntów, obręb ewidencyjny, jednostkę ewidencyjną) – na cele budowlane wynikające z tytułu własności (w przypadku współwłasności należy określić współwłaściciela – imię, nazwisko, adres). 

3. Przyrzeczenie następującej treści: Na mocy art. 233 Kodeksu karnego – Świadomy odpowiedzialności karnej za podanie w niniejszym oświadczeniu nieprawdy – własnoręcznym podpisem poświadczam, iż treść niniejszego oświadczenia jest zgodna z prawdą. 

4. Miejsce oraz data sporządzenia wniosku. 

5. Podpis osoby ubiegającej się o wydanie pozwolenia o budowę. Natomiast, jeżeli osoba ubiegająca się o wydanie pozwolenia na budowę umocowała inną osobę do złożenia oświadczenia w jej imieniu – osoba ta musi w treści oświadczenia napisać iż, oświadcza, że posiada pełnomocnictwo z dnia 09.08.2010 r. do reprezentowania Anny Nowak, legitymującej się dowodem osobistym nr ADW 6578, urodzonej w Kielcach, dnia 16.09.1987 r., zamieszkałej 09-876 Warszawa, ul. Sienkiewicza 16.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę.
Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK