| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > W jakim celu sporządza się oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane?

W jakim celu sporządza się oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych, aby uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, rozbudowę, rozbiórkę, nadbudowę, odbudowę obiektów budowlanych – należy złożyć liczne wymagane do tego dokumenty. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę, rozbudowę, rozbiórkę, nadbudowę, odbudowę obiektów budowlanych.

Wzór oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane:

1. Tytuł: oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

2. Treść oświadczenia: Ja, poniżej podpisana Anna Nowak (imię oraz nazwisko osoby, która ubiega się o wydanie pozwolenia np. pozwolenie na budowę), legitymująca się dowodem osobistym nr ADW 6578, urodzona w Kielcach, dnia 16.09.1987 r., zamieszkała 09-876 Warszawa, ul. Sienkiewicza 16 – oświadczam, iż posiadanym prawo do dysponowania nieruchomością (należy szczegółowo podać nr działki oznaczonej w ewidencji gruntów, obręb ewidencyjny, jednostkę ewidencyjną) – na cele budowlane wynikające z tytułu własności (w przypadku współwłasności należy określić współwłaściciela – imię, nazwisko, adres). 

3. Przyrzeczenie następującej treści: Na mocy art. 233 Kodeksu karnego – Świadomy odpowiedzialności karnej za podanie w niniejszym oświadczeniu nieprawdy – własnoręcznym podpisem poświadczam, iż treść niniejszego oświadczenia jest zgodna z prawdą. 

4. Miejsce oraz data sporządzenia wniosku. 

5. Podpis osoby ubiegającej się o wydanie pozwolenia o budowę. Natomiast, jeżeli osoba ubiegająca się o wydanie pozwolenia na budowę umocowała inną osobę do złożenia oświadczenia w jej imieniu – osoba ta musi w treści oświadczenia napisać iż, oświadcza, że posiada pełnomocnictwo z dnia 09.08.2010 r. do reprezentowania Anny Nowak, legitymującej się dowodem osobistym nr ADW 6578, urodzonej w Kielcach, dnia 16.09.1987 r., zamieszkałej 09-876 Warszawa, ul. Sienkiewicza 16.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę.
Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jest jednym z niezbędnym elementów do tego by uzyskać pozwolenie na budowę.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »