| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Czy należy dokonać zgłoszenia budowy obiektu - niewymagającego pozwolenia na budowę

Czy należy dokonać zgłoszenia budowy obiektu - niewymagającego pozwolenia na budowę

W celu rozpoczęcia budowy obiektu – niewymagającego pozwolenia na budowę – należy dokonać zgłoszenia przed planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych. Do robót budowlanych można przystąpić – w terminie 30 dni – jeżeli od momentu doręczenia zgłoszenia organ właściwy nie sprzeciwi się zezwoleniu na budowę, jednakże nie później niż po upływie 2 lat.

Roboty budowlane niewymagające zarówno zgłoszenia, jak i pozwolenia na budowę – nie posiadają cech samowoli budowlanej.

Zobacz również: Kiedy nie trzeba uzyskać pozwolenia na budowę?

1. Miejsce oraz data sporządzenia zgłoszenia (Starachowice, dnia 12.02.2010 rok),

2. Imię oraz nazwisko Wnioskodawcy oraz dokładny adres zamieszkania, numer telefonu (Andrzej Kowalik, ulica Poniatowskiego 87/98, 09-878 Starachowice, nr telefonu: 0-700-98-008),

3. Adresat: Starosta Powiatowy w Starachowicach,

4. Tytuł: zgłoszenie budowy obiektu - niewymagającego pozwolenia na budowę,

5. Treść zgłoszenia: na mocy art. 30 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – prawo budowlane zgłaszam zamiar budowy ogrodzenia nieruchomości położonej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8 o wysokości 1,25 m na działce ewidencyjnej nr 67, z obrębu 6-98-98, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8 w Starachowicach. Do budowy ogrodzenia zamierzam przystąpić 2 kwietnia 2010 roku, 

6. Podpis osoby zgłaszającej – Andrzej Kowalik. 

7. Załączniki do zgłoszenia:
- precyzyjny szkic ogrodzenia,
- wymagane przepisami szczególnymi – opinie, uzgodnienia, pozwolenia,
- oświadczenie o posiadanym prawe do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Reasumując należy wskazać, że właściwy organ może nałożyć na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia zgłoszenia w określonym terminie w celu uzupełnienia np. brakujących dokumentów. Jeżeli zgłaszający nie uzupełni braków we wykazanym terminie – właściwy organ ma prawo wnieść stosowny sprzeciw.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rozpoczęcie budowy obiektu – niewymagającego pozwolenia na budowę wymaga zgłoszenia przed planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych.
Rozpoczęcie budowy obiektu – niewymagającego pozwolenia na budowę wymaga zgłoszenia przed planowanym terminem rozpoczęcia robót budowlanych.

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

GRU22
TydzieńPWŚCPSN
491234567
50891011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem Infor.pl »