| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Wzrost liczby nowych hoteli w Polsce

Wzrost liczby nowych hoteli w Polsce

W Polsce powstaje coraz więcej hoteli. Fakt ten cieszy przede wszystkim producentów mebli czy sprzętu RTV i AGD. Na polski rynek wkraczają także przedsiębiorcy z zagranicy a inwestycja w hotel to ich zdaniem może przynieść wiele korzyści.

Do 2011 roku w Polsce ma powstać ponad 200 nowych hoteli. Będzie wiązało się to z wydatkiem rzędu 2 miliardów złotych. Ich powstanie to szansa dużego zysku dla firm wyposażających wnętrza, - producentów mebli, armatury czy sprzętu RTV i AGD. Jeszcze rok temu sytuacja nie przedstawiała się najlepiej. Inwestorzy hotelowi nie składali wielu zamówień. Aktualnie widać znaczne ożywienie.

Wzrastająca liczba nowych inwestycji, wiąże się nie tylko z powstawaniem nowych firm wyposażających wnętrza. To także bodziec do działania dla tych, które jak dotąd skupiały się wyłącznie na klientach indywidualnych. Wybór będzie więc ogromny, co z resztą pokazały ubiegłoroczne targi Invest-Hotel w Poznaniu, gdzie po raz pierwszy jedna hala wystawowa była w całości przeznaczona dla wystawców mebli do hoteli.

Zauważa się również wzrost liczby firm oferujących oprogramowania (np. do obsługi recepcji) czy choćby sprzedawców tapet.

O ożywieniu na rynku hotelarskim może świadczyć również fakt, że zainteresowani wyposażaniem polskim hoteli są firmy z zagranicy, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Austrii czy Niemiec. Łącznie na polskie rynek chce wejść aż 7 firm zagranicznych.

Zobacz również serwis: Najem

Choć perspektywa obiecująca, przyszłość większych, znanych firm nie jest pewna. Na rynek wkraczają bowiem małe firmy, które nie mogąc przekonać do siebie klientów marką, przekonują – ceną. Duże firmy nie raz przegrały walkę z mniejszymi, wyłącznie dlatego, że Ci drudzy zaoferowali tańszą usługę. Niektórzy twierdzą, że wiąże się to z dużym ryzykiem, gdyż małe firmy są narażone na utratę płynności finansowej, ze względu na wydłużające się terminy płatności.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wzrost liczby hoteli pozytywanie wpływa na całą gospodarkę.
Wzrost liczby hoteli pozytywanie wpływa na całą gospodarkę.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »