| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Nieruchomości > Dom i działka > Wzrost liczby nowych hoteli w Polsce

Wzrost liczby nowych hoteli w Polsce

W Polsce powstaje coraz więcej hoteli. Fakt ten cieszy przede wszystkim producentów mebli czy sprzętu RTV i AGD. Na polski rynek wkraczają także przedsiębiorcy z zagranicy a inwestycja w hotel to ich zdaniem może przynieść wiele korzyści.

Do 2011 roku w Polsce ma powstać ponad 200 nowych hoteli. Będzie wiązało się to z wydatkiem rzędu 2 miliardów złotych. Ich powstanie to szansa dużego zysku dla firm wyposażających wnętrza, - producentów mebli, armatury czy sprzętu RTV i AGD. Jeszcze rok temu sytuacja nie przedstawiała się najlepiej. Inwestorzy hotelowi nie składali wielu zamówień. Aktualnie widać znaczne ożywienie.

Wzrastająca liczba nowych inwestycji, wiąże się nie tylko z powstawaniem nowych firm wyposażających wnętrza. To także bodziec do działania dla tych, które jak dotąd skupiały się wyłącznie na klientach indywidualnych. Wybór będzie więc ogromny, co z resztą pokazały ubiegłoroczne targi Invest-Hotel w Poznaniu, gdzie po raz pierwszy jedna hala wystawowa była w całości przeznaczona dla wystawców mebli do hoteli.

Zauważa się również wzrost liczby firm oferujących oprogramowania (np. do obsługi recepcji) czy choćby sprzedawców tapet.

O ożywieniu na rynku hotelarskim może świadczyć również fakt, że zainteresowani wyposażaniem polskim hoteli są firmy z zagranicy, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Austrii czy Niemiec. Łącznie na polskie rynek chce wejść aż 7 firm zagranicznych.

Zobacz również serwis: Najem

Choć perspektywa obiecująca, przyszłość większych, znanych firm nie jest pewna. Na rynek wkraczają bowiem małe firmy, które nie mogąc przekonać do siebie klientów marką, przekonują – ceną. Duże firmy nie raz przegrały walkę z mniejszymi, wyłącznie dlatego, że Ci drudzy zaoferowali tańszą usługę. Niektórzy twierdzą, że wiąże się to z dużym ryzykiem, gdyż małe firmy są narażone na utratę płynności finansowej, ze względu na wydłużające się terminy płatności.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wzrost liczby hoteli pozytywanie wpływa na całą gospodarkę.
Wzrost liczby hoteli pozytywanie wpływa na całą gospodarkę.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Filipczak-Zawadzka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK