| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Sprzęt > Gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy w łazience?

Gdzie umieścić pralkę - w kuchni czy w łazience?

Dla wielu z nas dylemat gdzie umieścić pralkę, w kuchni czy w łazience, po prostu nie istnieje. W większości polskich domów przyjęło się stawiać ją w łazience i wydaje nam się to oczywiste, a umieszczenie pralki w kuchni wydaje się co najmniej dziwne i niepraktyczne. A może warto się jednak zastanowić czy kuchnia nie będzie lepsza od łazienki?

Czasami zdarza się tak, że nasza łazienka jest zbyt mała by umieścić w niej pralkę. W takiej sytuacji problem rozwiązuje się sam, bo właściwie nie mamy wyboru. Jeśli jednak za wszelką cenę chcemy, żeby pralka stała w łazience, możemy spróbować zastosować nietypowe rozwiązania. Jedno z nich wymaga pewnego poświęcenia, a mianowicie możemy zrezygnować z umywalki i w jej miejsce zamontować pralkę. Wtedy ręce pozostaje nam myć nad wanną, nieco trudniej będzie w przypadku kabiny prysznicowej. Można pokusić się też o wbudowanie pralki w wysoką pionową szafkę, dzięki temu nie będziemy musieli wybierać między pralką a szafką. Prawdziwy problem pojawia się, gdy łazienka jest tak mała, że nie ma w niej miejsca nawet na szafkę zajmującą przestrzeń na podłodze – wtedy ostatecznie nie mamy już wyboru i pozostaje nam umieścić pralkę w kuchni.

Zobacz także: Prysznic na dobry początek dnia

Rzadko, bo rzadko, ale zdarzają się osoby, które wybierają kuchnię dla pralki nawet jak mają wystarczająco dużą łazienkę. Taki wybór podyktowany jest tym, że łazienka ma być traktowana jako sfera relaksu, ma być atrakcyjna wizualnie i zmysłowa – a pralka przy takim założeniu zwyczajnie się nie sprawdza. Natomiast w przypadku łazienek o średniej wielkości usunięcie pralki z łazienki będzie warunkiem umożliwiającym stworzenie salonu kąpielowego – zyskamy w ten sposób trochę dodatkowego miejsca.

Plusem umieszczenia pralki w kuchni jest to, że wszystkie sprzęty AGD znajdą się w jednym pomieszczeniu, choć z drugiej strony raczej trudno sobie wyobrazić, że kosz z brudnymi ubraniami będzie stał obok jedzenia.

W polskiej rzeczywistości mieszkaniowej pralkę z reguły stawia się w łazience. Jej umiejscowienie w kuchni w większości przypadków podyktowane jest brakiem miejsca w łazience. Ale w kuchni musimy stworzyć specjalne warunki – odpowiednie miejsce na kosz na bieliznę i musimy liczyć się z przenoszeniem prania na suszarkę – dlatego najczęściej to rozwiązanie wybierane jest, gdy naprawdę nie mamy innego wyjścia.

Zobacz także: Wanna czy prysznic?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zdzisław Modzelewski

Doradca podatkowy, wspólnik praktyki podatkowej GWW. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatków pośrednich, ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, oraz w zakresie postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych związanych z podatkami pośrednimi. Zajmuje się głównie obsługą podmiotów gospodarczych z sektorów: nieruchomości, handel i dystrybucja, turystyka oraz media. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r., nawiązując współpracę z Instytutem Studiów Podatkowych w Warszawie. W latach 1998-2004 pracował dla firm z wielkiej czwórki. Następnie, pracował dla MMR Consulting, gdzie pełnił jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu tej spółki. Od czerwca 2014 r. partner GWW Tax. Jest współautorem wielu publikacji książkowych, w tym m.in. czterech komentarzy do ustawy o VAT, "Leksykonu Fakturowania", a także wielu publikacji prasowych. Jest również cenionym i uznanym wykładowcą, który w czasie swojej praktyki zawodowej przeprowadził ponad tysiąc szkoleń i wykładów, w których uczestnikami byli zarówno pracownicy służb księgowych, pracownicy aparatu skarbowego, doradcy podatkowi, jak i kadra zarządzająca przedsiębiorstw odpowiedzialna za sprawy podatkowe i finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK