| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Sprzęt > Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?


Jeszcze kilka lat temu wanna była jednym z elementów podstawowego wyposażenia każdej łazienki, zaś wanny z hydromasażem były rzadziej spotykane. Dziś mamy do wyboru wannę, wannę z hydromasażem albo kabinę prysznicową. Producenci wanien wychodząc naprzeciw coraz to nowocześniejszym prysznicom, proponują coraz to nowsze i ciekawsze wanny z dodatkowym oprzyrządowaniem jakim jest na przykład hydromasaż.

Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejsce relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jeśli jednak, ktoś zdecyduje się na jej zakup, powinien być bardzo zadowolony. Wanna z hydromasażem może przynieść nam wiele korzyści, nie tylko tych odprężających, ale i zdrowotnych. 

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Wyróżniamy trzy rodzaje hydromasażu:

Masaż powietrzny – zwany także masażem perełkowym. Wyróżniamy dwa rodzaje wanien z tym rodzajem hydromasażu: z otworami na dnie (tańsza wersja) lub z dyszami na dnie (droższa wersja). W wannie z otworami na dnie kompresor albo dmuchawa wtłaczają powietrze do cienkich przewodów. Całe powietrze jest kierowane do komór pod dnem wanny, skąd powietrze wydostaje się do wanny poprzez małe otwory. W wannie z dyszami na dnie, podobnie jak w pierwszym przypadku, to kompresor wtłacza powietrze, nie do przewodów, ale do dysz umieszczonych w dnie.

Masaż wodny lub wodno-powietrzny – inaczej bicze wodne. Taki masaż opiera się na masowaniu ciała poprzez bardzo silne strumienie wody zmieszanej z powietrzem. Woda przepływa przez obieg zamknięty w wannie. Obieg jest wymuszany pompą. Woda jest zasysana ssakiem znajdującym się na dnie, a wypuszczana dyszami. Dysze są umieszczone tak, aby masować te części ciała, które tego najbardziej potrzebują np. kręgosłup. 

Masaż ultradźwiękami – Jest to masaż połączony z emisją fal ultradźwiękowych. Fale przenikają przez skórę i powodują kurczenie i rozluźnianie się mięśni. Zapobiegają zmianom i poprawiają elastyczność skóry.

Zobacz także: Łazienka - przestrzeń relaksu

Wyróżniamy dwa sposoby sterowania hydromasażem:

Sterowanie pneumatyczne – hydromasaż obsługiwany jest poprzez przyciski na brzegu wanny. Natężenia masażu powietrznego nie można regulować, za to masaż wodny reguluje się specjalnym pokrętłem. Masaż możemy włączyć dopiero wtedy, gdy woda osiągnie poziom wyższy niż wyloty dysz bocznych.

Niestety ten rodzaj mechanizmu nie ma żadnych czujników, więc trzeba pilnować, aby nie pracował bez wody! To może doprowadzić do spalenia urządzenia.

Sterowanie elektroniczne – wszelkie przyciski sterujące są na obrzeżu wanny. W droższych wersjach sami możemy programować rodzaj, intensywność i długość trwania masażu. Ten układ jest wyposażony w czujniki poziomu wody – chroni to pompę przed spaleniem.

W łazience, w której jest wanna z hydromasażem powinna znajdować się sprawna wentylacja, wanna natomiast należy podłączyć do: instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej oraz wodnej.

Aktualizacja: 04.07.2011

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejscem relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Fot. Excellent
Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejscem relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Fot. Excellent

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2014-01-31 14:52 Zgłoś

Ewentualnie coś takiego - http://e-inclusive.pl/product.php?id_product=562 Wydaje mi się, że prosta wanna w połączeniu zasłonkę da prysznic. A hydromasaż? Skorzystacie z niego raz na 2 miesiące. To wszystko.

avatar

2013-12-17 11:14 Zgłoś

O, ja równiez posiadam taki model z Sanplastu w domu. Z żoną wybieraliśmy pod kątem łatwości w utrzymaniu, sporo czytaliśmy i zasięgaliśmy rad fachowców i taka właśnie była najczęściej polecana. Naprawdę fajna rzecz i rzeczywiście nie ma problemu z tymi dyszami.

avatar

2013-05-14 12:55 Zgłoś

Wiecie, że z tego hydromasażu i tak później nie korzystacie? Kupcie sobie wannę tego typu - http://e-inclusive.pl/wanny-lazienkowe/wanny-prostokatne/2779-wanna-prostokatna-170-x-75-kolo-perfect-xwp1070-31101000.html Prosta, tania, estetyczna i trwała. U nas 3 lata i nie ma na niej żadnych śladów użytkowania.

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP22
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy

kancelaria prawna

Zostań ekspertem Infor.pl »