| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Sprzęt > Gdzie umiejscowić prysznic w łazience?

Gdzie umiejscowić prysznic w łazience?

Z prysznica korzystamy codziennie, często nie zdając sobie sprawy z tego, że dopiero odpowiednie umiejscowienie go w łazience w znacznym stopniu przyczyni się do komfortu kąpieli. Ponadto, umiejętne usytuowanie wszystkich elementów prysznica, podniesie jakość Twojego życia.

Aby móc dobrze rozmieścić prysznic, należy zwrócić w szczególności uwagę na: 

- wysokość pomieszczenia,

- możliwości związane z doprowadzeniem ścieków,
- możliwość skorzystania z zasilania kablem elektrycznym,
- bezpieczną odległość od instalacji elektrycznej.

Zaleca się również, aby:

- z kanalizacji istniała możliwość odprowadzenia ścieków np. pod brodzik,
- zgodnie ze standardami, istniała bezpieczna odległość od instalacji elektrycznej,
- pomieszczenia miały w przybliżeniu około 2,3 m wysokości,
- korzystać z zasilania kablem elektrycznym trójżyłowym o odpowiednim przekroju tj. 2,5mm² wraz odpowiednimi zabezpieczeniami przeciwko pożarowi, co gwarantuje bezpieczeństwo.

Wbrew pozorom, umiejętność pobierania wody z natrysku prysznica ma znaczenie. Pożądane byłoby, żeby woda do natrysku była doprowadzana „na sztywno”. Dlatego też, zaleca się, aby nie używać w tym celu wężyków w oplocie. Prysznic należy wyposażyć w zawory odcinające, które spowodują odcięcie dopływu wody do baterii prysznicowej. Natomiast, zawory powinny znajdować się w osiągalnym miejscu.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Warto zastosować baterię termostatyczną, ponieważ dzięki niej, podwyższysz komfort kąpieli. Bateria ta ułatwia ustawienie pokrętem odpowiednią temperaturę wody. Umożliwia ona także utrzymanie wody w sposób automatyczny, na tym samym poziomie, bez względu na zmiany ciśnienia lub temperatury w instalacji.

Elementy wchodzące w skład prysznica bardzo szybko zanieczyszczają się. Systematyczne oczyszczanie i zapobieganie zanieczyszczeniu przyczynia się do komfortowego korzystania z prysznica oraz do jego żywotności. Jeżeli woda w instalacji jest twarda, warto ulepszyć ją poprzez użycie filtrów węglowych. Cały mechanizm, związany z doprowadzeniem wody do baterii prysznicowej powinien znajdować się na wysokość od 80 do 90 cm nad brodzikiem.

Warto pamiętać o tym, iż urządzenia tj. puszki oraz rury z ciepłą wodą należy przeprowadzić przed wyłożeniem glazury lub wykończeniem ścian kabiny.

Zaleca się także, aby na początku do miejsca wyznaczonego na baterię doprowadzić instalację wodną, czyli przewód wody zimnej po praniu. Natomiast, przewód wody ciepłej należy doprowadzić od lewej strony, na tej samej wysokości.

Wprowadzenie wszystkich możliwych zmian, w zakresie usytuowania prysznica, z pewnością wymaga dużo czasu i wysiłku oraz wiąże się często z wydatkami. Jednakże, po pewnym czasie, na pewno zauważysz, że Twoja inwestycja zwróciła się.

Zobacz także: Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Z prysznica korzystamy codziennie, często nie zdając sobie sprawy z tego, że dopiero odpowiednie rozmieszczenie go w łazience w znacznym stopniu przyczyni się do komfortu kąpieli.
Z prysznica korzystamy codziennie, często nie zdając sobie sprawy z tego, że dopiero odpowiednie rozmieszczenie go w łazience w znacznym stopniu przyczyni się do komfortu kąpieli.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK