| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Projekt łazienki > Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Nie musisz już wydawać fortuny na zabiegi odnowy biologicznej w gabinetach kosmetycznych, możesz stworzyć z łazienki gabinet odnowy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w domowym gabinecie odnowy możesz cieszyć się hydroterapią czy ozonoterapią na własny użytek.

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – powoli przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii. Tym samym łazienka XXI wieku stopniowo zamienia się w prywatny salon odnowy biologicznej.

Hydromasaż w łazience

Dobroczynne właściwości wody można wzmocnić dzięki systemom hydromasaży, które w zależności od naszych potrzeb dostarczają masaż wodny o różnym stopniu natężenia. Jeszcze kilka lat temu urządzenia takie były domeną ośrodków spa i uzdrowisk – dziś coraz częściej możemy spotkać gabinet odnowy w domowych łazienkach. Masaż wodny możliwy jest dzięki specjalnym dyszom umieszczonym w ściankach wanny – w zależności od jej wielkości, montuje się najczęściej od 10 do 14 dysz. Hydromasaż często wspomagany jest opcją masażu powietrznego (tzw. perełkowego). W tym przypadku to drobniutkie bąbelki powietrza masują nasze ciało. Najczęściej bąbelki wytwarzane są przez otwory w dnie wanny, ale mogą je także wytwarzać dysze boczne.

Najprostszymi systemami hydromasażu steruje się ręcznie – pompy można uruchamiać lub wyłączać za pomocą prostych przycisków. Bardziej zaawansowane i oczywiście droższe modele wyposażone są w elektroniczne wyświetlacze (także dotykowe). Dzięki nim dostępnych jest wiele poziomów natężenia masażu oraz możliwość programowania preferowanych parametrów kąpieli (m.in. strumienia stałego lub zmiennego, czasu, temperatury wody).

Podstawowe zalety masaży wodno-powietrznych to poprawa krążenia i zmniejszenie zastoju krwi w żyłach oraz rozluźnienie mięśni. Masaż taki polecany jest przy różnego rodzaju urazach (np. stawów) i chorobach reumatycznych.

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Przy zakupie wanien z hydromasażem warto zwrócić uwagę na aspekty higieny i bezpieczeństwa. Pompa zasysająca wodę powinna być po każdej kąpieli opróżniana – sporo modeli ma wbudowane systemy automatycznego osuszania przewodów po każdej kąpieli. To jednak nie wszystko. – Utrzymanie higieny jest o wiele prostsze w przypadku, kiedy przewody odprowadzające wodę wykonane są ze sztywnych rur pcv. System rur sztywnych zapobiega bowiem gromadzeniu się w nich resztek wody i tworzeniu zastojów, w których mnożą się drobnoustroje. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie urządzenia;– tłumaczy Mariusz Mleczko, kierownik działu produkcji Hydromasaży Excellent.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.
Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »