| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Projekt łazienki > Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Nie musisz już wydawać fortuny na zabiegi odnowy biologicznej w gabinetach kosmetycznych, możesz stworzyć z łazienki gabinet odnowy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w domowym gabinecie odnowy możesz cieszyć się hydroterapią czy ozonoterapią na własny użytek.

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – powoli przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii. Tym samym łazienka XXI wieku stopniowo zamienia się w prywatny salon odnowy biologicznej.

Hydromasaż w łazience

Dobroczynne właściwości wody można wzmocnić dzięki systemom hydromasaży, które w zależności od naszych potrzeb dostarczają masaż wodny o różnym stopniu natężenia. Jeszcze kilka lat temu urządzenia takie były domeną ośrodków spa i uzdrowisk – dziś coraz częściej możemy spotkać gabinet odnowy w domowych łazienkach. Masaż wodny możliwy jest dzięki specjalnym dyszom umieszczonym w ściankach wanny – w zależności od jej wielkości, montuje się najczęściej od 10 do 14 dysz. Hydromasaż często wspomagany jest opcją masażu powietrznego (tzw. perełkowego). W tym przypadku to drobniutkie bąbelki powietrza masują nasze ciało. Najczęściej bąbelki wytwarzane są przez otwory w dnie wanny, ale mogą je także wytwarzać dysze boczne.

Najprostszymi systemami hydromasażu steruje się ręcznie – pompy można uruchamiać lub wyłączać za pomocą prostych przycisków. Bardziej zaawansowane i oczywiście droższe modele wyposażone są w elektroniczne wyświetlacze (także dotykowe). Dzięki nim dostępnych jest wiele poziomów natężenia masażu oraz możliwość programowania preferowanych parametrów kąpieli (m.in. strumienia stałego lub zmiennego, czasu, temperatury wody).

Podstawowe zalety masaży wodno-powietrznych to poprawa krążenia i zmniejszenie zastoju krwi w żyłach oraz rozluźnienie mięśni. Masaż taki polecany jest przy różnego rodzaju urazach (np. stawów) i chorobach reumatycznych.

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Przy zakupie wanien z hydromasażem warto zwrócić uwagę na aspekty higieny i bezpieczeństwa. Pompa zasysająca wodę powinna być po każdej kąpieli opróżniana – sporo modeli ma wbudowane systemy automatycznego osuszania przewodów po każdej kąpieli. To jednak nie wszystko. – Utrzymanie higieny jest o wiele prostsze w przypadku, kiedy przewody odprowadzające wodę wykonane są ze sztywnych rur pcv. System rur sztywnych zapobiega bowiem gromadzeniu się w nich resztek wody i tworzeniu zastojów, w których mnożą się drobnoustroje. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie urządzenia;– tłumaczy Mariusz Mleczko, kierownik działu produkcji Hydromasaży Excellent.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.
Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Adwokat i doradca podatkowy. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. W latach 2010–2013 Dyrektor Departamentu Prawnego w Kancelarii Adwokackiej w Warszawie. Ukończył WPiA na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Specjalista w zakresie postępowań podatkowych, wielokrotnie reprezentował swoich klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. W zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, prowadził procesy optymalizacji podatkowych m.in. przy projektach dotyczących skomplikowanych transakcji gospodarczych, w szczególności łączenia spółek kapitałowych, podziału przez wydzielenie oraz przekształcenia spółek kapitałowych. Uczestniczył w przeglądach prawnych i podatkowych prowadzonych pod kątem identyfikacji ryzyka i możliwości optymalizacji. Jest doświadczonym wykładowcą, działalnością szkoleniową zajmuje się od 2011 r. Jego doświadczenie szkoleniowe obejmuje ponad 400 szkoleń (ponad 2500 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, procedury podatkowej, cen transferowych, oraz delegacji krajowych i zagranicznych. Współpracownik największych polskich firm szkoleniowych. Realizował szkolenia zarówno dla sektora prywatnego, jak i dla jednostek sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK