| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Łazienka > Dodatki i gadżety > Czy łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?

Czy łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?


W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody pielęgnacji kwiatów w łazience. W łazience bez okna, rośliny potrzebują większego nasłonecznienia. Jednak czy na pewno łazienka jest dobrym miejscem dla kwiatów?

Wbrew błędnym przekonaniom, w łazience panują doskonałe warunki dla kwiatów. Podwyższona temperatura i wilgotność na wysokim poziomie, to czynniki korzystnie wpływające na żywotność kwiatów. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować, gdy włączamy kwiaty w aranżację łazienki.

1. Roślinność spełni swoją rolę w dużych i przestronnych wnętrzach. W małej łazience, może nie zawsze uda się wytworzyć optymalne warunki do przechowania kwiatów. Duże przestrzenie gwarantują roślinom odpowiednie naświetlenie i dobrą wilgotność powietrza.

Zobacz także: Co zrobić, żeby łazienka była miejscem relaksu?

2. Kwiaty najlepiej rozwijają się w łazience z dostępem do naturalnego światła. Okno pozwala na hodowlę różnych gatunków kwiatów. Także tych, wymagających intensywnego nasłonecznienia.

3. Brak okna w łazience nie wyklucza możliwości wstawienia roślin. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu wnętrz, jest zastosowanie energooszczędnych świetlówek. Rzucają one sztuczne światło, najbardziej zbliżone do naturalnego. Warunkiem jest jednak, co najmniej 10-cio godzinne naświetlanie roślin. W efekcie, żarówka powinna świecić się cały dzień.

Zobacz także: Jakich zasad się trzymać podczas aranżacji łazienki?

W zależności od gatunku, kwiaty wymagają różnych metod pielęgnacji. Pomimo wysokiego poziomu wilgotności w łazience, nie możemy zapomnieć o konieczności podlewania roślin. Woda jest im niezbędna do przetrwania. Pamiętajmy o częstym przecieraniu liści. Osiadający kurz, może zakłócić procesy odżywcze kwiatów. Łazienka jest miejscem, które ze względu na warunki może być „salonem odnowy” dla roślinności z całego mieszkania. Gdy zauważymy, że liście kwiatów wysychają, wystarczy, że przeniesiemy taką roślinę na tydzień do łazienki. Ciepło i wilgoć, pozwolą jej na nowo odżyć.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody ich pielęgnacji.
W łazience możemy hodować różne gatunki kwiatów. W zależności od ich indywidualnych potrzeb, powinniśmy stosować różne metody ich pielęgnacji.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Krysiński

Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »