| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Przesadzanie > Wszystko co należy wiedzieć o przesadzaniu roślin

Wszystko co należy wiedzieć o przesadzaniu roślin

Przesadzanie roślin pozornie wydaje się proste. Pamiętajmy jednak, że musimy wiedzieć kiedy daną roślinę możemy przesadzić. Jaka doniczka będzie najlepsza? Jakiego rodzaju gleby potrzebuje roślina i jakie dodatki do gleby będą dla niej najlepsze?

Najlepszym czasem do przesadzania roślin doniczkowych będzie marzec. Wówczas rozpoczyna się wegetacja roślin, kwiaty mogą potrzebować nowej, większej doniczki czy wymiany podłoża – to, które mają może być już wyjałowione.

Przeczytaj: Kiedy przesadzać kwiaty doniczkowe?

Pamiętajmy także o dodatkach do gleby – glina, piasek, perlit, cegła, styropian czy kora sosnowa mogą poprawić jakość ziemi i tym samym spowodować, że nasze kwiaty doniczkowe będą lepiej rosły.

Przeczytaj: Dodatki do gleby

Równie ważna jak gleba, w której posadzimy nasze rośliny, jest także doniczka. Przy wyborze doniczki musimy wziąć pod uwagę system korzeniowy danej rośliny, miejsce, w którym będzie stała i to, jakiej wilgotności potrzebuje. Spośród plastikowych i glinianych naczyń o różnych kształtach, wybierzmy te, które będą odpowiednie dla naszych kwiatów.

Przeczytaj więcej o doniczkach: Jaką doniczkę wybrać?

Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca, a mimo to marzymy o dużej ilości roślin w naszym domu, dobrym rozwiązaniem będą wiklinowe kosze. Poza tym, że oszczędzimy miejsce, otrzymamy również efektowną dekorację. Należy jednak pamiętać, że tylko niektóre kwiaty będą dobrze rosły w takim naczyniu.

Zobacz więcej: Sadzenie w wiklinowym koszu

Gdy nasze rośliny źle znoszą przesadzanie do innych doniczek, musimy wymienić tylko część podłoża. Wymiana górnej warstwy podłoża sprawdza się wtedy, gdy roślina znajduje się w doniczce o największej średnicy lub wtedy, gdy kwiat, który chcemy przesadzić jest dużych rozmiarów.

Przeczytaj: Wymiana warstwy podłoża w tej samej doniczce

Możemy również przestawić roślinę na uprawę hydroponiczną. Większość zdrowych i młodych kwiatów nadaje się do uprawy hydroponicznej, jednak jest kilka gatunków, dla których ten rodzaj uprawy nie jest najkorzystniejszy.

Więcej o uprawie hydroponicznej: Jak przestawić rośliny z uprawy w ziemi na hydroponiczną?

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Przesadzanie roślin.
Przesadzanie roślin.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »