| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Pielęgnacja > Pielęgnacja roślin doniczkowych – vademecum

Pielęgnacja roślin doniczkowych – vademecum

Rośliny doniczkowe wymagają różnych form pielęgnacji. Jak prawidłowo pielęgnować rośliny doniczkowe? Podlewanie, nawożenie, mycie liści, przycinanie – to tylko niektóre z nich.

Rośliny doniczkowe wymagają różnych form pielęgnacji. Aby nasze rośliny pięknie wyglądały przez cały rok, musimy pamiętać o pracach, które należy wykonać. Luty to idealny miesiąc na przycinanie i przesadzanie roślin doniczkowych, marzec jest odpowiednim czasem do rozmnażania kwiatów, zaś w czerwcu niektóre z naszych roślin możemy przenieść na balkon.

Zobacz kiedy należy wykonać różne prace: Kalendarz opieki nad roślinami doniczkowymi

29.90 zł100 pytań o obowiązek podatkowy VAT - PDF

Pamiętajmy, że roślinom doniczkowym powinniśmy zapewnić odpowiednią ilość substancji pokarmowych. Azot, żelazo, fosfor czy siarka są niezbędne do prawidłowego rozwoju naszych kwiatów.

Przeczytaj: Jak zapewnić roślinom odpowiednią ilość substancji pokarmowych

Temperatura i wilgotność powietrza to parametry, na które musimy zwrócić uwagę. Rośliny doniczkowe nie powinny być narażane na przeciągi oraz na nagłe zmiany temperatur. Jeśli chodzi o wilgotność to zbyt niska może spowodować więdnięcie kwiatów.

Przeczytaj: Jaka temperatura i wilgotność powietrza są optymalne dla roślin doniczkowych

Ważne jest również przycinanie roślin doniczkowych. Warto wiedzieć jak można przycinać rośliny aby ich nie uszkodzić. Młode wierzchołki możemy usunąć ręcznie, do starszych przyda nam się ostre narzędzie.

Zobacz jak przycinać kwiaty: Czy wiesz jak przycina się rośliny doniczkowe

Podlewanie to podstawa w pielęgnacji kwiatów doniczkowych. Kwiaty najlepiej podlewać rano. Ilość wody powinna być dostosowana do tego jak wilgotne jest podłoże. Pamiętajmy, że nie należy przesadnie podlewać roślin doniczkowych, nie można ich także narażać na przesuszenie.

Przeczytaj: Podlewanie roślin doniczkowych

Aby nasze kwiaty doniczkowe mogły rosnąć, ich liście muszą być czyste. Zakurzone liście wyglądają nieestetycznie i utrudniają naszym roślinom przeprowadzenie procesu fotosyntezy, który polega na pobraniu z powietrza dwutlenku węgla niezbędnego do życia roślin.

Zobacz także: Umyj swoje kwiaty

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS27
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Igor Klimkowski

Prawnik

Zostań ekspertem Infor.pl »