| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Pielęgnacja > Co zrobić, aby kaktusy zakwitły?

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły?

Kaktusy są specyficznymi gatunkiem, w obrębie którego niektórzy wyróżniają setki rodzajów roślin. Różnią się od innych kwiatów pokojowych odmiennymi wymaganiami. Ich charakterystyczne piękno dostrzec można szczególnie wtedy, gdy kwitną. Ale co zrobić, aby im w tym pomóc?

Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim musisz zapewnić im specjalne warunki. Kaktusy wymagają zimowego okresu spoczynku w niskiej temperaturze, w bardzo jasnym miejscu ze skąpym podlewaniem.

Temperatura

Średnio 8-15 st. C zimą w ciągu dnia.
Nie mniej niż 5 st. C w nocy.

Zobacz także: Jaka temperatura i wilgotność powietrza są optymalne dla roślin doniczkowych

Światło

Gatunki zawiązujące paki późną zimą jak np. Echinocereus i Mammillaria ustawiamy na jasnym południowym oknie. Natomiast odmiany Rhipsalidopsis Schlumbergera, Cereus, Epiphyllum i Opuntia dobrze czują się na oknie zachodnim. Kaktusy mogą również zimować w widnej, chłodnej piwnicy.

Wietrzenie

Bardzo uważamy w czasie wietrzenia, żeby kaktusy rozgrzane zimowym słońcem nie znalazły się na drodze chłodnego prądu powietrza. Gdyby tak się stało, rośliny zareagowałyby widocznymi czerwieniejącymi plamami, które doprowadziłyby do ich śmierci.

Podlewanie

Zimą podlewamy bardzo skąpo, ponieważ korzenie kaktusów bardzo łatwo mogą zgnić. Za duże dawki wody szybko by do tego doprowadziły, a co za tym idzie – przyrosty na wiosnę byłyby słabe i pozbawione pąków. Z kolei skutkiem zbyt małych dawek wody jest zasychanie drobnych korzonków. Dlatego podlewaniu trzeba poświęcić najwięcej uwagi.

Zobacz także: Podlewanie roślin doniczkowych

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK