| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko słoneczne > Srebrzyste i żółte iglaki na balkon

Srebrzyste i żółte iglaki na balkon

Z początkiem wiosny wiele osób chce urozmaicić balkony i tarasy. Do uprawy w donicach i pojemnikach nadaje się wiele roślin. Są wśród nich także liczne, efektowne odmiany iglaków. Aby ożywić zielone kompozycje można sięgnąć po odmiany o barwnych – niebieskawych, srebrzystych lub złotych – igłach.

Jaki wybrać i przygotować pojemnik na rośliny?

Bardzo ważne jest, aby wybrany pojemnik do uprawy roślin na balkonie miał odpowiednią wielkość i posiadał otwór w dnie na odpływ wody. Pojemnik powinien być nieco większy niż bryła sadzonej rośliny tak, by pomiędzy krawędzią doniczki i bryły pozostała choćby kilkucentymetrowa przestrzeń na wypełnienie ziemią. Podczas sadzenia bryłę umieszczamy w podłożu w taki sposób, aby nie znajdowała się na równi z doniczką, ale nieco niżej, by po podlaniu woda mogła wsiąknąć w ziemię i nie wylewała się na zewnątrz. W przypadku pojemników z drewna przed wsypaniem podłoża warto wyłożyć ścianki np. agrowłókniną ogrodniczą lub matą szkółkarską (dostępne w sprzedaży). Ograniczy to wyciekanie wody i mokrej ziemi ze szczelin pojemnika. We wszystkich rodzajach pojemników warto na spód wsypać kilkucentymetrową warstwę drenującą. Służy do tego np. keramzyt (dostępny w sprzedaży) lub żwir. Dzięki temu poprawią się warunki powietrzno-wodne w obrębie systemu korzeniowego.

Zobacz także: Jak uchronić rośliny przed wczesnowiosennymi przymrozkami?

Kolorowe odmiany iglaków

Spośród wielu odmian roślin iglastych najlepiej wybrać te o wolnym tempie wzrostu i nieosiągające sporych rozmiarów. Aktualnie w punktach sprzedaży dostępne są rośliny o pokroju kuli, szczepione na niskich lub wyższych pniach, płożące lub owalne. Iglaki o barwnych igłach najlepiej będą czuły się na silnie nasłonecznionych miejscach, gdyż tylko tam będą się intensywnie wybarwiać.

Żółte i złociste

Cyprysik tępołuskowy (Chamaecyparis obtusa) `Nana Aurea`, `Tsatsumi Gold` (wymagają okrycia zimą), cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) `Sungold`, sosna górska (Pinus mugo) `Ophir`, `Wintergold` (kulisty pokrój), żywotnik zachodni (Thuja occidentalis) `Golden Globe`(pokrój kulisty), `Yellow Ribbon` (pokrój stożkowy, łatwy do formowania), świerk biały `Daisy White`, `Rainbow`s End` (tworzą małe stożki, złociste młode przyrosty), jałowiec płożący (Juniperus horizontalis) `Golden Carpet`.

Niebieskawe i srebrne

Jałowiec łuskowaty (Juniperus squamata) `Blue Star` (kulisty), `Blue Carpet` (płożący), sosna karłowa (Pinus pumila) `Glauca`, świerk biały (Picea glauca) `Echiniformis`, jałowiec płożący (Juniperus horizontalis) `Blue Chip`.

Zobacz także: Jak stworzyć ogród pełen zapachów?

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »