| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko jasne > Jak hodować begonię królewską (Begonia rex)?

Jak hodować begonię królewską (Begonia rex)?

Begonia rex to roślina ciepłolubna i wymagająca wysokiej wilgotności powietrza oraz dobrej (najlepiej próchniczej) gleby. Możemy wydzielić trzy rodzaje begonii: kłączową, bulwiastą i begonię o włóknistych korzeniach.

W okresie jesienno – zimowym roślinę trzymamy w zacienieniu i niezbyt obficie podlewamy. Od czasu do czasu przesuszamy powierzchnię ziemi w doniczce.
Begonia bulwiasta – najlepiej umieszczać ją w jasnym miejscu, w którym światło jest rozproszone, w temperaturze 18 stopni C. W okresie kwitnienia 2 razy w miesiącu roślinę zasilamy nawozem bogatym w wapń.

Zimą i jesienią, kiedy roślina jest w fazie spoczynku, ustawiamy ją w jasnym miejscu i utrzymujemy stałą temperaturę 13 stopni C. 

Begonia o włóknistych korzeniach – najlepiej czuje się i rozwija w temperaturze 15 stopni C. Lubi światło. Jednak nie można jej narażać na bezpośredni wpływ promieni słonecznych, ponieważ liście i kwiaty wiotczeją i tracą piękny wygląd. 

Zobacz także: Kwiaty na stanowisko słoneczne: kompendium

W okresie jesienno – zimowym przycinamy wybujałe pędy i nadajemy odpowiedni kształt danej roślinie. Usuwamy chore i uszkodzone części, ponieważ może rozwijać się na nich szara pleśń. Przesadzamy ją w lutym, ale tylko wtedy, kiedy korzenie całkowicie wypełnią ziemię.

Zobacz także: Storczyk Falenopsis (Phalaenopsis)

Jeżeli liście begonii wiotczeją i opadają oznacza to, że roślina otrzymała za dużo wody lub stała w nadmiernym słońcu. W takim przypadku przenosimy roślinę w chłodniejsze miejsce i ograniczamy podlewanie.

Czarne plamy na liściach to objawy szarej pleśni. Kiedy zauważymy na naszej roślinie objawy choroby, powinniśmy zapewnić jej więcej świeżego powietrza.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »