| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko jasne > Pisonia biała (Pisonia alba)

Pisonia biała (Pisonia alba)

W naturalnych warunkach pisonia jest krzewem lub małym drzewem, dorastając do 6 metrów wysokości. W warunkach domowych jej wzrost nie przekracza 1 metra. Rośliny te nie mają naturalnej właściwości do rozkrzewiania się, zatem nie przycinane tworzą jeden lub dwa pędy. Główną ozdobą pisonii są liście – ułożone naprzeciwlegle tworzą na wierzchołku gęstą rozetę, z której wyrastają kwiatostany.

Stanowisko

Najlepszym miejscem dla pisonii jest miejsce jasne, o rozproszonym świetle. Optymalna temperatura, zarówno latem, jak i zimą powinna wynosić od 18 do 22 stopni.

Podlewanie

Pisonie podlewamy normalnie chłodną, odstaną wodą. Natomiast musimy pamiętać o utrzymaniu wysokiej wilgotności powietrza. Możemy to osiągnąć przez częste zraszanie roślin chłodną wodą oraz poprzez ustawienie doniczki w naczyniu ze żwirem, gdzie ciągle zalega woda.

Zobacz także: Owocujące rośliny

Przesadzanie

Najlepszym okresem na przesadzanie pisonii jest marzec. Młodsze okazy przesadzamy co roku, natomiast starsze co 2 – 3 lata. Na samo dno doniczki powinniśmy położyć drenaż oraz trochę pokruszonego węgla drzewnego. Zapobiegnie to gniciu korzeni w razie przelania.

Nawożenie

Nawozimy roślinę latem, w regularnych odstępach czasu (najlepiej co 10 dni) nawozem płynnym.

Ochrona roślin

Pisonie najczęściej atakowane są przez przędziorki, zwłaszcza, gdy trzymamy je w suchych pomieszczeniach. Aby zwalczyć szkodnika należy opryskiwać spodnią stronę liści wodą.

Rozmnażanie

Rośliny te rozmnaża się z sadzonek jednopąkowych.

Specyfika

Nadmiar wody w doniczce, zalegająca woda w podstawce oraz za niska temperatura sprawić mogą, że liście pisonii stają się brunatne i brzydkie.

Zobacz także : Właściwe przesadzanie

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK