| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Kwiaty na stanowisko jasne > Dzwonek (Campanula isophylla)

Dzwonek (Campanula isophylla)

Większa część tych roślin żyje w lasach, na łąkach lub rośnie w ogrodach. Są jednak specjalne odmiany, pochodzące z Włoch np. Dzwonek (Campanula isophylla), które można hodować w domu. To właśnie Campanula isophylla, czyli dzwonek równolistny, oraz bardzo podobna – Campanulla fragilis – dzwonek kruchy. Rośliny te różnią się jedynie okresem kwitnienia. Pierwsza odmiana kwitnie od lipca do września, natomiast druga w czerwcu i lipcu.

Stanowisko

Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu – mogą wtedy zgubić stare kwiaty, a nowe nie rozwiną się z pąków. W okresie letnim możemy wystawić je na balkon, byle nie od południowej strony, gdyż dzwonki źle tolerują ostre, południowe słońce. Zimą najlepiej czują się w nie ogrzewanym pokoju o temperaturze 8 - 12 stopni, w pobliżu okna.

Podlewanie

Jeśli roślina stoi latem na oknie od strony południowej należy podlewać ją dwa razy w ciągu dnia, jeśli postawimy ją jednak od strony północnej – w zupełności wystarczą trzy podlewania w przeciągu tygodnia. Zimą można podlewać je jeszcze rzadziej. Woda, jakiej należy używać, powinna być odstana (bez chloru), może być to woda twarda. Podczas lata dzwonki należy zraszać zimną wodą.

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Zobacz także : Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia)

Nawożenie

Od wiosny do sierpnia dzwonki wymagają nawożenia mocno rozcieńczonymi nawozami. Warto pamiętać, by przed nawożeniem zwilżyć glebę w doniczce – pomoże to uniknąć wypalenia korzeni przez nawozy.

Przesadzanie

Na wiosnę przesadzamy te rośliny do ziemi kompostowej bogatej w próchnicę z niewielką domieszką piasku. Gleba powinna mieć odczyn zasadowy o pH 7 – 7,5. Należy pamiętać, by odpowiednio dobrać doniczkę – zbyt duża wpłynie negatywnie na kwitnienie, ponieważ korzenie będą się zbyt intensywnie rozrastać.

Zobacz najnowsze GALERIE na serwisie Infor.pl

Aktualizacja: 09.07.2014

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dzwonek (Campanula isophylla). Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu.
Dzwonek (Campanula isophylla). Kwiaty te nie powinny stać w zbyt ciepłym miejscu ani w okresie letnim, ani w zimowym. Lubią pomieszczenia jasne i przewiewne, lecz nie należy ustawiać ich w przeciągu.

Personel i Zarządzanie189,00 zł
avatar

2013-09-13 19:00 Zgłoś

Śliczne dałem madzi

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP30
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Ostatnio na forum

zobacz więcej »

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Marcin Sanner

Doradca prawny z zakresu Prawa Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem Infor.pl »