| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP

Eschynantus (Aeshynanthus)

Znanych jest ok. 8 gatunków występujących na Jawie i Borneo. Jest to ładna roślina o długich, zwisających pędach, dochodzących do 60 cm. o efektownych rurkowatych kwiatach na ich końcach. Liście są mięsiste i zaostrzone. Odmiany A. radicans i A. lobbianus są do siebie bardzo podobne. A. marmoratus posiada piękne marmurkowe zielono-białe liście, natomiast w ogóle nie kwitnie.

Kwitnienie

Eschynantus kwitnie od lipca do października. Kwiaty są zwykle czerwone, wąskie, rurkowate z egzotycznie wystającymi z wnętrza długimi pręcikami. A. tricolor ma oryginalne, trójbarwne kwiaty czerwone z żółtymi i czarnymi paskami. Eschynantus kwitnie na wiosnę i w lecie. Charakteryzują go owłosione liście i miękkie pędy. Aby zapewnić kwitnienie dla każdej odmiany zimą obniżamy temperaturę na 5 tygodni do 15 stopni Celsjusza.

Stanowisko

Wymaga stanowiska cienistego i półcienistego, jasnego zimą. Potrzebuje dużej wilgotności powietrza, przy temperaturze 25 stopni Celsjusza. Często zraszamy go letnią wodą.

29.90 zł100 pytań o obowiązek podatkowy VAT - PDF

Zobacz także: Nemezja powabna (Nemezis strumosa)

Podlewanie

Roślina nie znosi ani stojącej wody w doniczce lub na podstawce, ani suszy. Musimy zapewnić jej stałą wilgotność. Nie używamy zimnej wody, tylko letnią. Od grudnia do stycznia podlewamy skąpiej.

Nawożenie

Od marca do sierpnia nawozimy słabo co 2-3 tygodnie.

Przesadzanie

Przesadzamy tylko starsze okazy na wiosnę w luźną, przepuszczalną ziemię dla storczyków.

Ochrona roślin

Zwracamy uwagę na mszyce, przędziorki i choroby korzeni.

Rozmnażanie

Jest trudne. W czerwcu ukorzeniamy 6 sadzonek wierzchołkowych w doniczce numer 7. Wymagana temperatura podłoża to 24 stopnie Celsjusza. Codziennie wielokrotnie zraszamy.

Zobacz także: Granat (Punica granatum)

Specyfika

Wszystkie gatunki są epifitami podobnie jak storczyki.

Studio Florystyczne Green-Line

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS24
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem Infor.pl »