| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Dawalia (Davalia)

Dawalia pochodzi z tropikalnych rejonów Chin. Jest ona gatunkiem paproci, a jej wielkość nie przekracza 1 metra. Charakteryzują ją brązowe, porośnięte włoskami kłącza, które wystają z donicy - z tych kłączy wyrastają liście. Najczęściej obwiązuje się je wokół koszy lub donic, można użyć w tym celu delikatnych drucików.

Stanowisko

Dawalia najlepiej czuje się w cieniu - słońce jest dla tych roślin szkodliwe. Przez cały rok powinna być trzymana w temperaturze pokojowej.

Podlewanie

Roślina ta nie potrzebuje dużo wody - możemy podlewać ją umiarkowanie, ale systematycznie. Jeśli stoi na parapecie należy ją często zamgławiać, ale nie zraszać.

Zobacz także: Jak pielęgnować dracenę?

Przesadzanie

Odpowiednim dla dawalii podłożem jest mieszanina torfu z gliną, piaskiem i ziemią liściową. Przesadzamy roślinę tylko wtedy, kiedy substrat ten się wyjałowi.

Nawożenie

Dawalie nie wymagają częstego nawożenia - raz na pół roku w zupełności wystarczy. Najlepiej używać do tego bardzo słabych roztworów nawozów.

Ochrona roślin

Szkodniki atakują dawalie bardzo rzadko.

Rozmnażanie

Dawalie rozmnażają się przez podział. Młode osobniki powinniśmy przechowywać w wilgotnym i bardzo ciepłym - minimalnie 25 stopni, otoczeniu.

Specyfika

Rośliny te możemy sadzić w płaskich donicach - ich korzenie nie wrastają głęboko.

Zobacz też : Pielęgnacja roślin podczas urlopu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Robert Rykowski

Adwokat, partner w RYKOWSKI & GNIEWKOWSKI KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH, ekspert prawa cywilnego. Prowadzi postępowania sporne, arbitrażowe i mediacyjne. Posiada doświadczenie w postępowaniach regulacyjnych, w tym przed Prezesem UOKiK i URE. W kancelarii odpowiada za prawną analizę, przygotowanie taktyki procesowej i procesów. Autor wielu artykułów oraz opinii do czasopism prawniczych. Prelegent na szkoleniach i konferencjach, wykładowca w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, wcześniej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Arbiter Sądów Arbitrażowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Konfederacji Lewiatan.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK