| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Howeia, kencja (Howeia)

Kencja jest bardzo efektownym gatunkiem palmy. Osiąga wysokość nawet do 3 metrów, a z racji, że jest to roślina jednopienna, sadzi się po kilka okazów w jednej donicy. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, sprężystymi liśćmi, które wyginają się lekko ku dołowi.

Stanowisko

Są to idealne rośliny na stanowisko cieniste - brak słońca nie przeszkadza im w poprawnym rozwoju. Dodatkowo tolerują pokojową temperaturę przez cały rok.

Podlewanie

Kencje podlewamy tylko wtedy, kiedy ziemia w doniczce jest już sucha.

Przesadzanie

Rośliny te nie wymagają częstego przesadzania. Przeważnie decydujemy się na zabieg wtedy, kiedy korzenie nie mieszczą się już w donicy.

Nawożenie

W okresie wiosny i lata kencje zasilamy raz w tygodniu. Natomiast przez pozostałe pory roku nawozimy je co 3 - 4 tygodnie.

Ochrona roślin

Kencje atakują głównie tarczniki i przędziorki. Są one bardzo groźne, dlatego należy zwalczać je natychmiast środkami chemicznymi.

Zobacz także: Wrzosy w doniczce

Rozmnażanie

Rośliny te rozmnażają się z nasion.

Specyfika

Roślina ta lubi wilgotne powietrze, choć brak słońca jej nie przeszkadza. Jest to spowodowane tym, że w naturalnych warunkach rośnie w cieniu większych drzew. Ze względu na małe wymagania odnośnie warunków w jakich przebywa jest jedną z najpopularniejszych palm.

Zobacz też : Pielęgnacja roślin doniczkowych podczas urlopu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK