| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Kwiaty doniczkowe > Ciekawostki > Jak kupić dobry okaz rośliny w doniczce?

Jak kupić dobry okaz rośliny w doniczce?

Rośliny w doniczkach sprzedawane są prawie wszędzie. Jest to produkt ogólnodostępny. Kupującemu pozostaje tylko dokonać wyboru. Jednak przed zakupem odpowiedniej rośliny warto zapoznać się z cennymi wskazówkami, które pozwolą na wybór dobrego okazu.

Rośliny najłatwiej znoszą zmiany miejsca wiosną i na początku lata. Drogich roślin pokojowych nie powinniśmy kupować zimą. W celu aklimatyzacji kupione rośliny należy najpierw umieścić w jasnym, niezbyt ciepłym miejscu. Przeznaczone na balkon i taras rośliny kwitnące w lecie, sprzedawane bardzo wcześnie na wiosnę, również wyhodowano w szklarniach. Niezbyt dobrze znoszą one chłodne, wiosenne powietrze i gorące promienie słońca. Po przesadzeniu ich do skrzynek balkonowych trzeba więc na kilka dni postawić kwiatowe skarby w kącie osłoniętym przed wiatrem i słońcem.

Zanim chwycimy za konewkę, powinniśmy sprawdzić wilgotność podłoża. Nadmiar wody w strefie korzeniowej jeszcze bardziej spotęgowałoby stres roślin. Roślinę trzeba obficie podlać tylko wtedy, gdy bryła korzeniowa jest sucha. Nie da się dokładnie określić, w którym momencie musimy zacząć nawożenie. Jeśli po upływie około dwóch tygodni nie pokażą się nowe pędy, wówczas do wody używanej do podlewania trzeba dodać trochę nawozu w płynie.

Zobacz także: Kwiaty doniczkowe dla każdego

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »