| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Kuchnia i jadalnia > Sprzęt RTV i AGD > Montaż okapu kuchennego – co trzeba wiedzieć?

Montaż okapu kuchennego – co trzeba wiedzieć?

Prawidłowy montaż okapu kuchennego ma zasadniczy wpływ na jego właściwe funkcjonowanie. Okap kuchenny zamontowany zbyt nisko lub za wysoko nie będzie właściwie pochłaniał oparów. Warto też wiedzieć, że wysokość montażu uzależniona jest także od rodzaju posiadanej przez nas kuchenki (gazowa, elektryczna, indukcyjna). Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Wysokość montażu

Montaż okapu rozpoczynamy od ustalenia wysokości, na jakiej zostanie on powieszony. Wysokość montażu zależy od rodzaju kuchenki. Okap nad kuchenką gazową wieszamy na wysokości 75–80 cm. Na wysokość montażu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza w przypadku kuchenki gazowej. Powieszony zbyt nisko może być przyczyną nieprawidłowego spalania gazu, a nawet może zdmuchiwać płomienie. Większość obecnie sprzedawanych kuchenek gazowych ma zabezpieczenie przed ulatnianiem się gazu, jeśli płomień zostanie zgaszony kuchenka odcina dopływ gazu.

29.90 zł100 pytań o obowiązek podatkowy VAT - PDF

Okap nad kuchenką gazową Fot. Fotolia

Zobacz także: Blat kuchenny: na jakiej wysokości go montować?

W przypadku kuchenki elektrycznej i indukcyjnej okap wieszamy powyżej płyty na wysokości od płyty 65–70 cm.

Jeśli powiesimy okap zbyt wysoko, niezależnie od rodzaju kuchenki, nie będzie on spełniał swojej funkcji.

Warto również zapoznać się z instrukcją dołączoną do okapu, może zdarzyć się, że producent zaleca montaż na konkretnej wysokości.

Najlepiej, jeśli kuchenka, a tym samym i okap będą zamontowane w pobliżu gniazdka elektrycznego – okap musi być podłączony do prądu, również wiele kuchenek tego wymaga, zwłaszcza, gdy są połączone z piekarnikiem elektrycznym.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o zmywarce?

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

kuchnia, okap, wnętrza Fot. Fotolia
kuchnia, okap, wnętrza Fot. Fotolia

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

POLECANE ARTYKUŁY

TERMINARZ

LIS22
TydzieńPWŚCPSN
44272829303112
453456789
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930

Ostatnio na forum

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Urszula Tarsa

Specjalizuje się w tematyce finansowej i rachunkowej. Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Działalność w Kole Naukowym Controllingu i Finansów.

Zostań ekspertem Infor.pl »