| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Ubezpieczenia > Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania? Na jaką sumę ubezpieczyć mieszkanie? Czy ubezpieczając mieszkanie, można wynegocjować zniżkę? Zobacz poradnik.

Jakie zniżki mogę otrzymać?

Ubezpieczenia oferowane w pakietach są z reguły tańsze, niż kupowane oddzielnie. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy firma, w której mamy wykupioną np. polisę komunikacyjną, oferuje zniżki w przypadku zawarcia umowy ubezpieczenia nieruchomości mieszkalnej. Towarzystwa premiują też upustem opłacenie polisy kartą kredytową czy wybór jednorazowej płatności. Dodatkowo, w przypadku ubezpieczania ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem, możemy liczyć na zniżki za zamontowane zabezpieczenia antywłamaniowe.

Jak zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie?

Polisa nie zwalnia nas z obowiązku zachowania zasad ostrożności przy zabezpieczeniu mieszkania czy domu. Pamiętajmy, by okna, drzwi balkonowe, otwory dachowe były zamocowane w taki sposób, by nie można było ich otworzyć bez użycia siły. Drzwi wejściowe powinniśmy zaopatrzyć w solidne zamki. Jeżeli mieszkamy na parterze, może okazać się, że konieczne będą zabezpieczenia w postaci krat, okiennic, żaluzji antywłamaniowych, czy alarmu. Jeżeli nie spełnimy tych warunków – ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty odszkodowania.  

Od kiedy działa polisa?

Odpowiedzialność ubezpieczyciela rozpoczyna się w dniu ustalonym w umowie ubezpieczenia jako początek okresu ubezpieczenia. Zazwyczaj jednak nie wcześniej niż następnego dnia po zapłaceniu składki lub jej pierwszej raty. W przypadku ubezpieczeń mieszkaniowych, może być stosowana tzw. karencja, która polega na tym, że ochrona ubezpieczeniowa rozpocznie się po upływie kilku (do kilkunastu) dni od zakupu polisy.

Zobacz także:  OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

salon, wnętrza, pasy, fotel, obraz, jasny salon Fot. Fotolia
salon, wnętrza, pasy, fotel, obraz, jasny salon Fot. Fotolia

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK