| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Ubezpieczenia > Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Szykując się na wyjazd staramy się aby w naszym bagażu znalazło się wszystko to co może się przydać w miejscu naszego wypoczynku. Tak zaopatrzeni czujemy się bezpiecznie. Często zapominamy o najważniejszej rzeczy – polisie podróżnej pomagającej w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się za granicą. Co powinno być w polisie i ile to kosztuje?

O wartości polisy podróżnej najlepiej wiedzą Ci, którzy musieli skorzystać za granicą z pomocy medycznej, którym odwołano lot powrotny do kraju, którym zginął bagaż bądź którzy musieli zapłacić za szkody przez siebie wyrządzone innym osobom lub rzeczom innych osób.

Poniżej przedstawione jest porównanie wybranych ofert ubezpieczeń podróżnych różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównanie to zostało przygotowane na podstawie porównywarki ubezpieczeń marketubezpieczeniowy.huke.pl.

Zobacz także: Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

Najważniejszą składową ubezpieczenia podróżnego są koszty leczenia, ponieważ koszty te w przypadku pobytu w szpitalu z powodu choroby lub wypadku mogą być bardzo wysokie. Koszty te przekraczają często kwotę 10000 zł a nawet 100000 zł w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji w miejscu wypoczynku. Do kosztów leczenia dochodzi również opłata za transport medyczny np. z miejsca wypadku do placówki medycznej oraz wysoki koszt transportu medycznego do kraju w przypadku zalecenia takiego transportu przez lekarza. Warto więc wybrać wariant ubezpieczenia z większą sumą ubezpieczenia za koszty leczenia. Porównując ubezpieczenie Warty w wariancie z podstawową sumą ubezpieczenia 10000 euro oraz ubezpieczenia UNIQA z sumą ubezpieczenia 250000 zł okazuje się, że za dopłatą składki w wysokości 8 zł możemy mieć 5 razy większą sumę ubezpieczenia.

Osoby, które udają się w kraje egzotyczne powinny sprawdzić czy zakres ubezpieczenia obejmuje choroby tropikalne. Nie wszystkie warianty ubezpieczeń pokryją koszty leczenia takich chorób. Na zakres powinny zwrócić też uwagę osoby chore na choroby przewlekłe, którym podczas wyjazdu może pogorszyć się stan zdrowia. Z prezentowanych w tabeli ofert ubezpieczeń tylko UNIQA włącza takie ryzyko do zakresu ubezpieczenia.

Zobacz także: Jak odzyskać pieniądze od bankrutującego biura podróży?

Nasz długo planowany i długo wyczekiwany wyjazd na wakacje może całkiem zepsuć zagubiony lub skradziony bagaż. W takim wypadku musielibyśmy zakupić za własne pieniądze przynajmniej minimum rzeczy niezbędnych podczas pobytu tj. ubrania czy kosmetyki. W zależności od potrzeb koszt takich zakupów to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ubezpieczenie podróżne pozwala wszystkie te koszty pokryć z wypłaty świadczenia. Oczywiście sumy ubezpieczenia różnią się w zależności od wariantu ubezpieczenia (w prezentowanym przykładzie od 500 zł do 5000 zł).

Zobacz także: Co zrobić, gdy zgubimy portfel z dokumentami?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Łątkowski

Adwokat kościelny, Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK